Poraz srpskih košarkaša na početku Eurobasketa za igrače do 20 godina, Foto: FIBA

Košarka

Grozan košarkaški dan srpskih selekcija: Orlići poraženi na Eurobasketu

Nije ovo bio dan srpske košarke, pre svega mlađih selekcija. Nakon što je mlada ženska reprezentacija ispala iz A divizije zbog očajnog rezultata na Evropskom prvenstvu, poraz su doživeli i njihovi vršnjaci. Selekcija Srbije do 20 godina je izgubila od Grčke 75:73 u 1. kolu grupne faze Eurobasketa.

Ispostavilo se da je prelomna bila serija 8:0 koju su Grci napravili u drugoj četvrtini. Izabranici Nenada Čanka nikako nisu uspevali da preokrenu. Protivnik se odlepio na 13 razlike polovinom poslednje deonice, ali su “Orlići” prišli na 2 poena zaostatka na 2 minuta pre kraja, ali tu su i stali.

Ilija Milijašević je bio najefikasniji u srpskoj reprezentaciji sa 17 poena, dok je jedan manje postigao Filip Jović.

Kod pobednika su se istakli Čitikudis sa 14 koliko je dao i Zugris. Grci su imali čak 5 igrača sa dvocifrenim poenterskim učinkom.

Srbija sada mora da ide na pobede protiv Francuske i domaćina Poljske kako bi izborila plasman u narednu rundu.