LORENZO BROWN Lorenco Braun, kosarkas Makabija, na utakmici Evrolige protiv Panatinaikosa, u hali Aleksandar Nikolic. Beograd, 25.01.2024. foto: Nebojsa Parausic Kosarka, Euroleague, Makabi, Panatinaikos
Lorenco Braun je odveo Makabi u plej-of Evrolige u Beogradu, Foto: MN Press/Nebojša Paraušić

Igraće se plej-of Evrolige u Beogradu: Makabi unakazio Baskoniju, Duško i Vanja imaju još jednu šansu

Makabi iz Tel Aviva je u meču plej-ina Evrolige razvalio Baskoniju 113:85 u Beogradskoj areni.

“Ponos Izraela” je, kao “domaćin” u najvećoj hali na Balkanu, obezbedio mesto u plej-ofu i četvrtfinalnu seriju protiv Panatinaikosa. Tako da će se u prestonici Srbije odigrati sigurno još 2 utakmice plej-ofa Evrolige ove sezone.

Potpuno poniženje je doživeo španski tim koji je već srednom druge četvrtine bio u dvocifrenom zaostatku. Makabi je za poluvreme ubacio 55 poena, a za prve tri četvrtine 86. Gosti su još imali i sreće jer su izabranici Odeda Kataša malo spustili gas u poslednjoj deonici, mada je i ovih 113 primljenih poena sramotno.

Briljirao je bivši igrač Crvene zvezde, Lorenco Braun, koji je postigao 29 poena, pogodio 7 trojki iz 8 šuteva. Imao je i po 5 asistencija i 5 skokova. Sigurno njegova najbolja utakmica sezone u Evroligi.

Lorenco Braun, Foto: MN Press/Nebojša Paraušić

Odličnu podršku mu je pružio i prvi strelac tima, Vejd Boldvin, koji je ubacio 26 poena uz 5 asistencija. Dvocifreni su bili i Kolson sa 14, Blat sa 10 i Klivlend sa 11.

U potpuno raspadnutom timu Baskonije jedino se igralo Kodiju Mileru-Mekintajeru. Nekadašnji plej Partizana je bio najefikasniji igrač meča sa 32 poena, a imao je i 7 asistencija i 8 skokova.

Markus Hauard je prilično podbacio, samo 14 poena (šut za dva 1/6, za tri 4/8). Čima Moneke je igrao samo 8 i po minuta i bio bez poena. Vanja Marinković je postigao tek 5 poena (1/4 za tri).

Ipak, Baskonija će imati još jednu šansu da se domogne plej-ofa. Igraće protiv pobednika meča Efes – Virtus i tako će pasti odluka ko je poslednji učesnik doigravanja i protivnik Real Madrida u četvrtfinalu.