Crven zvezda - Radnički Niš
Crven zvezda - Radnički Niš; Foto: MN Press

Ilić het-trikom za poluvreme rešio svoje Nišlije: Katai za 4 minuta se izjednačio s Pančevim (VIDEO)

Crvena zvezda slavila je u 12. kolu Superlige Srbije sa 5:1 protiv Radničkog iz Niša, prva tri gol na meču delo su Luke Ilića koji je za 42. mninuta postigao prvi het-trik u karijeri, a preostala dva u mrež u Nišlija sproveo je Alkesandar Katai.

Luka Ilić je igrao za Tvente, Bredu, Trou i TSC, dok je u prvom mandatu u Crvenoj zvezdi odigrao 17 utakmica i na njima zabilježio po dva gola i asistencije. Ipak, čini se da će drugi mandat u crveno-belom dresu biti plodonosniji za ovog 25-godišnjaka.

On je do ove utakmice postigao dva gola za Zvezdu u Superligi, ipak sa ova tri izbio je na pet što ga svrstava na četvrto mesto liste najboljih golgetera ligi. Sa druge strane stariji i iskusniji Aleksandar Katai ušao je u igru u 55. minutu umesto Bruna Duartea, te nastavio svoju golgetersku seriju protiv Nišlija.

Katai je 115. i 116. golom u crveno-belom dresu izjednačio učinak Darka Pančeva na listi najboljih strelaca u istoriji Crvene zvezde, te zaseo na sedmo mesto ove laskave liste.

Ilić tri gola za poluvreme

U četvrtom minutu Zvezda je povela golom Luke Ilića, koji je efektno probio kroz odbranu i smestio loptu u donji ugao (1:0). Nakon perioda bez prilika, Luka Ilić je postigao svoj drugi gol nakon lepe akcije crveno-belih (2:0).

Na kraju poluvremena, Maksimović je šutirao, lopta se odbila do Ilića, koji je postigao prvi het-trik u karijeri i povisio na 3:0.

Nažalost Luka Ilić se u 70. minutu povredio, te je morao da bude zamenjen, pored Ilića zbog povrede u prvom poluvremenu izađao je i Jegor Prucev, zamenio ga je Korejac Seul.

Katai ušao u igru, pa za 4. minuta dao dva gola

Aleksandar Katai je u igru ušao u 55. minutu, a već minut kasnije slavio je prvi gol na meču koji mu je bio i 13. protiv Radničkog iz Niša.

Samo 180 minuta kasnije Katai je na fantastičnu asistenciju Olajinke upisao još jedan gol, kojim se izjednačio na sedmom mestu najboljih strelaca u istoriji Crvene zvezde. Važno je pomenuti da je Radnički mogao do gola u 75. minutu kada je Vanja Ilić pogodio prečku.

Gol za Nišlije stigao je na samom kraju meča u 89. minutu kada je Pavle Ivelja smanji na 5:1, ipak ovaj gol nije velika uteha za Radnički koji će sa 17 bodova iz 11 utakmica ostati na šestoj poziciji tabele, sa druge strane Zvezda će iz isto toliko mečeva ostati prva sa 31. bodom.