Ognjen Jaramaz je bio jedan od najboljih u pobedi Partizana nad Cibonom, Foto: Aba j.t.d./Ivana Dergez

ABA liga

Jaramaz X faktor koji je slomio Cibonu: Obradović vikao na igrače da poštuju loptu

Potrošeni posle ludog podviga i preokreta protiv Makabija u Evroligi, košarkaši Partizana su imali problema protiv Cibone u ABA ligi, ali su uspeli da slome otpor u poslednjoj četvrtini i trijumfuju 87:74.

Crno-beli su morali dobro da se oznoje da bi upisali 12. pobedu u regionalnom takmičenju. Predvodio ih je odlični tandem Kaboklo – Jaramaz. Prvi je bio najefikasniji u svom timu sa 18 poena. Drugi je izborio faul pri šutu za 3 poena u poslednjim sekundama napada. Bilo je to u trenutku kad je Cibona prišla na 4 poena zaostatka 5 minuta pre kraja.

Pogodio je sva tri slobodna bacanja iskusni plejmejker i to se ispostavilo kao presudno. Trifunović je odmah potom iznudio faul u napadu Prolete, pa je Kaboklo u napadu poentirao i za 2 te se tom mini serijom 5:0 Partizan odlepio na nedostižnih +9.

“Poštujte loptu”

Nije to bila igra kakvu su očekivali i navijači, ali i trener Željko Obradović. Uostalom jasno je to stavljao do znanja svojim igračima prilikom svakog tajm-auta. Nije mu se dopalo kako su ušli u meč, pa je morao da im pojasni da moraju da poštuju više loptu u napadu.

Zato i ne čudi što su bili u zaostatku posle prvih 10 minuta (25:20) i to posle trojke Jaramaza u poslednjoj sekundi.

Odbrana je bila ta koja je Partizanu omogućila preokret. Naredne 2 četvrtine odlično su zatvorili prilaze svom košu. Tako je Cibona u drugoj i trećoj četvrtini zaustavljena na po 13 poena.

Ipak, nošeni sjajnom podrškom sa tribina u dupke punom “Domu Dražena Petrovića”, nisu se predavali domaći. Na početku poslednje deonice su napravili dobru seriju i na kratko uneli neizvesnost.

Potom se desio već opisan razvoj događaja, koji ih je naterao da budu nestrpljivi u napadu, što je rezultiralo promašajima. Kaznili su to Anđušić i Kaboklo i na kraju je pobeda bila ubedljiva.

Anđušić je postigao jedan poen manje od Kabokloa, dok su dvocifreni bili i Jaramaz, Koprivica i Ledej sa po 10 poena. U timu Cibone 17 poena bivšeg igrača crno-belih Aranitovića, a 16 je dao Radovčić.