Lebron Džejms Nikola Jokić

Košarka

Jokić pokvario Lebronovo slavlje: Džejms ušao u istoriju, Nagetsi ga opet razbili (VIDEO)

Lebron Džejms je postao prvi košarkaš u istoriji NBA koji je postigao 40.000 poena, ne računajući plej-of.

Do jubilarnog koša se stiglo u drugoj četvrtini meča LA Lejkersa i Denver Nagetsa, ali su branioci titule pokvarili prazničnu atmosferu u Los Anđelesu pobedivši 124:114.

Džejmsu je bilo potrebno devet poena u ovoj utakmici da dođe do svog jubileja, a do 40.000 je stigao u drugom minutu druge četvrtine kada je prošao Majkla Portera mlađeg. jedan na jedan, skočio je na polaganje, promenio ruke i postigao koš levom.

Za razliku od prošlogodišnje utakmice u kojoj je postao najbolji strelac svih vremena, prošavši Karima Abdul-Džabara, ovoga puta utakmica nije prekinuta da bi se obeležio istorijski trenutak.

Tok meča

Iako su Lejkersi na poluvremenu imali osam poena prednosti, ona se do kraja treće četvrtine istopila, a Nagetsi su utakmicu prelomili serijom 9-0 u poslednjim minutima.

Osim Nikole Jokića, koji je dao 35 poena uz 10 skokova i sedam asistencija, najveće zasluge za pobedu idu Porteru, koji je do 25 poena i 10 skokova došao bez ijednog promašaja, šutirajući 10/10 iz igre, od čega 5/5 za tricu. Džamal Marej dodao je 24 i 11 asistencija.

Nagetsima je to šesta uzastopna pobeda posle Ol-star pauze i osma uzastopna nad Lejkersima, uključujući i prošlogodišnji plej-of, u kojem su ih u finalu Zapada pomeli sa 4:0.

Džejms je završio sa 26 poena i devet asistencija, pratio ga je Rui Hačimura sa 23 poena, dok je Entoni Dejvis ostao na 17 i 11 skokova nakon što su gosti iz Denvera promenili odbranu i zatvorili prilaze košu.

Denver je ovom pobedom ostao treći na Zapadu, ali je sa skorom 42-19 odmah iza Minesote (42-18) i Oklahoma Sitija (41-18), dok su Lejkersi ostali deseti sa 33-29. Iako im ne preti opasnost da izgube poslednju poziciju koja vodi u plej-in, teško će imati direktan odlazak u plej-of jer su šestoplasirani Nju Orleans Pelikansi udaljeni tri i po utakmice (36- 25).