Denver Jokić

Košarka

Jokić stao pred tripl-dablom, Nagetsi prvi put gube kod kuće u plej-ofu: Moćna Minesotina odbrana zgromila Denver (VIDEO)

Već u prvoj utakmici polufinala Zapadne konferencije NBA lige Minesota Timbervulvsi iznenadili su branioca titule Denver Nagetse 106:99 i oduzeli prednost domaćem terenu.

Najzaslužniji za pobedu Minesote u Denveru bio je Entoni Edvards sa 43 poena, sedam skokova i tri asistencije.

Edvardsu je to bila treća utakmica sa najmanje 40 poena u plej-ofu, nakon što je postigao 40 u četvrtoj utakmici serije protiv Feniksa, a 41 u prošlogodišnjem plej-ofu, prvi, kada je dao 41 protiv Denvera, koji je potom osvojio seriju.

Od ta 43 poena, koliko je postigao šutem 17/29, Edvards je već u prvom poluvremenu postigao 25, a u četvrtoj četvrtini glavnu ulogu je preuzeo rezervni centar i zvanično najbolji šesti igrač lige Rid, koji je postigao 14 od ukupno 16 poena u tom periodu, uključujući deset uzastopnih u seriji 18:7, čime je Vulvsima 84:84 doneo +11 i rešio utakmicu.

Rid je kapitalizovao to što su Nagetsi u drugom poluvremenu konstantno slali drugog, pa čak i trećeg čuvara Edvardsu, koji se pravovremeno oslobodio lopte (samo jedna izgubljena lopta u celoj utakmici). Karl-Entoni Tauns dodao je 20 poena, iako je imao problema sa faulom, Majk Konli je postigao 14 uz 10 asistencija, a Rudi Gobert šest poena, 13 skokova i tri blokade.

Nikola Jokić je meč završio sa 32 poena, šutirao samo 11/25, imao je osam skokova i devet asistencija, ali je imao i sedam izgubljenih lopti, što su gosti gotovo redovno kažnjavali u kontrama. Majkl Porter džunior postigao je 20 poena, a Džamal ​​Marej svih 17 poena u drugom poluvremenu.

Prošle sezone na putu do titule, Nagetsi nisu nijednom zaostajali u seriji i izgubili su samo jednu utakmicu kod kuće – drugu u finalu protiv Majamija – tako da su sada na neistraženoj teritoriji. Druga utakmica serije, opet u Denveru, igra se u noći sa ponedeljka na utorak od 4 sata po srednjeevropskom vremenu.