, kosarkas Mege, na utakmici Kupa Srbije protiv Vojvodine, u hali Cair. Nis, 15.02.2024. foto: Nebojsa Parausic Kosarka, Kup Srbije Radivoj Korac, Mega MIS, Vojvodina

Košarka

Kad ne možeš da promašiš za 2, pa pogodiš trojku sa slobodnog bacanja, ideš u polufinale: Vojvodina stotkom upropastila Megu

Luka Ašćerić je sa 22 poena predvodio Vojvodinu do pobede nad njegovim bivšim timom, Megom, 100:92 u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća.

Prvoplasirani tim KLS je priredio drugo iznenađenje na završnom turniru nacionalnog Kupa i eliminisao abaligaša za plasman u polufinale.

Ekipa Mege nije imala nikakve šanse u ovom meču, Igrači novosadskog kluba su od prve sekunde nametnuli svoj ritam, u prvih 10 minuta stvorili dvocifrenu prednost, a do poluvremena je skoro duplirali.

Čak 57 poena su ubacili u prvoj polovini utakmice uz fantastičan šut iz igre, posebno za dva poena (16/19). Takođe, su postigli i 8 trojki iz 22 pokušaja u prvih 20 minuta.

Ko će kome, ako ne svoj svome

Briljirao je Ašćerić koji je na poluvremenu imao 17 postignutih poena (4/4 za dva, 4/9 za tri i 2/2 sa linije penala).

Priča iz prvog poluvremena se prelila i u treću četvrtinu. Još kada je Stefan Savić u poslednjoj sekundi postigao trojku u stilu Dušana Kecmana, sa svoje linije za slobodna bacanja, ubijena je svaka nada igračima Mege u preokret.

Do kraja su uspeli samo da ublaže poraz uz opuštanje Novosađana. Uz Ašćerića još četvorica igrača Vojvodine su bili dvocifreni. Petar Rakićević je ubacio 14, a po 11 su dali Vučetić, Kaningem i Džonson.

U redovima Mege su se u poslednjoj četvrtini probudili Plavšić koji je dao 21, Đurišić koji je ubacio 20 i Filip Jović sa 18 poena.

Vojvodina u polufinalu čeka protivnika, a to će biti pobednik duela Partizan – Hercegovac iz Gajdobre.

Prvi polufinalni par su Crvena zvezda i Čačak 94. Oba polufinalna meča se igraju u petak.