Tornike Šengelija je postigao neverovatan koš, Printscreen: Twitter/@BasketNews_com

Kako je Šengelija dao ovaj koš? Virtus uradio što Partizan i Zvezda nisu, Makabi zaustavio zahuktali Efes

Ostao je bez goriva desetkovani Efes ponovo u Beogradu. Posle dve uzastopne pobede sa debelo skraćenim rosterom, jednostavno umor je došao na naplatu i doživljen je poraz od Makabija 95:86.

“Ponos Izraela”, kao domaćin u hali “Aleksandar Nikolić”, odigrao je najbolje u prvoj i poslednjoj četvrtini. Pre svega na početku poslednje deonice u koju se ušlo sa rezultatom 66:64.

Ipak, nakon toga je usledila serija 15:5 koja je prelomila utakmicu. Tandem Blat – Klivlend je odigrao ključnu ulogu u tim trenucima (dve trojke prvog i dvojka). Lorenco Braun je predvodio tim poenterski sa 21 poenom.

Odličnu podršku je imao u Bonziju Kolsonu sa 19, Vejdu Boldvinu sa 14 i pomenutom Blatu sa 12. Kod Efesa najefikasniji Darijus Tompson sa 22, Majk Daum je postigao 2 manje, a Šejn Larkin je zaustavljen na 17.

Virtus uradio što nisu mogli Partizan i Zvezda

Virtus igra fantastično ove sezone i to se vidi u rezultatima. Klub iz Bolonje je zaustavio niz od tri pobede Baskonije i to u Vitoriji 91:81.

Predvođeni fenomenalnim Markom Belinelijem, uradili su ono što nisu umeli Partizan i Zvezda. U neizvesnoj završnici su izašli kao pobednici nad ekipom Duška Ivanovića.

Na 7 minuta do kraja je domaćin imao vođstvo 70:68, ali su onda Šengelija, Heket i Danston napravili seriju 13:3. To je prelomilo meč. Šengelija je postigao i jedan neverovatan koš u padu, sa zemlje iz okreta.

Poslednji trzaj domaćih je bio na 40-ak sekundi do kraja kada je Miler-Mekintajer promašio dodatno slobodno bacanje da smanji na 3 poena razlike. Tačku je stavio Belineli trojkom 14 sekundi pre zvuka sirene.

Upravo on je bio nerešiva enigma sa 27 poena, dok je Šengelija dodao 16, a Kordinije 12. Ognjen Dobrić je na terenu proveo samo 7 minuta i pogodio jednu dvojku. Na suprotnoj strani je potpuno zaustavljen Markus Hauard (0/3 za 2 i 3/10 za tri) na samo 11 poena. Moneke je ubacio 16, a naš Vanja Marinković 9.

Bajern izdržao četvrtinu protiv Reala

Real Madrid je pobedio Bajern iz Minhena 88:73 predvođen veteranom Serhio Ljuljom sa 16 poena.

Samo u prvoj četvrtini su gosti parirali aktuelnom prvaku Evrope.

Kampaco je, neobično za njega, imao tek 3 asistencije, a postigao je i 13 poena. Mario Hezonja je dodao 12, a Rodrigez i Puarije po 11. Kod poražene ekipe 15 poena Bonge i 13 Devina Bukera.

PAO prekinuo seriju poraza

Neophodan je bio trijumf Panatinaikosu u Lionu protiv Asvela i teškom mukom ga je ostvario 89:81. Tri uzastopne trojke (Grigonis, Slukas i Mitoglu) u periodu od 7 do 9 minuta poslednje četvrtine su odlučile pobednika.

Tako su “zeleni” posle tri uzastopna poraza stigli do pobede i skora 7-7. Probudio se Slukas posle nekoliko utakmica ispod njegovog nivoa i postigao 18 poena. Pratili su ga Grigonis sa 19, Nan sa 13, Mitoglu sa 16 i Lesor sa 14.

Luvavu je kod domaćih imao 17, a Fal 13.