Nemanja Nedović odigrao jednu od najgorih utakmica sezone, Foto: Buducnost VOLI/Filip Roganović via aba-liga.com

ABA liga

Kanjon Morače ne bi pogodili: Zvezdini šuteri ostali u Beogradu, Budućnost je demolirala

Skoro tri godine i posle 8 uzastopnih poraza Budućnost je pobedila Crvenu zvezdu 84:62 nošena sjajnom podrškom sa tribina uz povremene incidente.

Kada jedan tim pogodi samo 3 trojke iz 24 pokušaja, a uz to i šut za 2 ima jedva iznad 50 odsto (20/39), teško da može da očekuje nešto sem poraza. A upravo takvu utakmicu su odigrali izabranici Janisa Sferopulosa.

– Čestitam Budućnosti na zasluženoj pobedi. Želeli su je više, pogodili su sve. Izgubili smo loptu devet puta u poslednjoj četvrtini, nažalost, nismo ni u jednom momentu ni bili u igri – priznao je Sferopulos očajnu igru svoje ekipe.

Bez šuta, bez skoka u napadu i 13 izgubljenih lopti

Imali su u Evroligi utakmica u kojima ih nije služio šut, ali čini se da je ovo bilo najgore šutersko veče cele ove sezone. Kad se na to nadoveže i dvocifren broj izgubljenih lopti (pet uzastopnih sredinom 4/4), mnogo toga je jasnije kako su igrali gosti.

Budućnost je uradila i nešto što mnogi evroligaški timovi nisu uspeli ove sezone. Zvezda u Evroligi spada među najbolje ekipe u ofanzivnom skoku, a ove večeri su njeni igrači uhvatili samo 5 lopti u napadu.

Budućnost je otvorila meč sa 6:0 (2 trojke) ali se Zvezda vratila i zadržala rezultatski egal do početka druge deonice. Prednost je počela da se uvećava i u jednom trenutku je otišla na 15 razlike i već tada se moglo naslutiti kako će se ovo završiti.

Dovoljno govori o igr u tom periodu da je Stefan Lazarević morao da završava napade šutevima za 3. Dok su s njim na terenu bili i Teodosić i Nedović, pa i Smart.

Totalni raspad sistema u 4/4

Crveno-beli su još imali i dobar rezultat na poluvremnu (46:36), ali više je to bilo i zahvaljujući nekim greškama igrača domaćeg tima (faulovi u napadu, koraci…).

Prišli su i na 6 poena zaostatka na početku drugog poluvremena, kao i na -7 na početku poslednje četvrtine. Međutim, ni to što su im se domaći “nudili” u tim trenucima, oni su uzvraćali na isti način. Birala se loša rešenja u napadu, neka dodavanja koja ne bi prošla ni u pionirima, na neshvatljiv način “prodate” lopte…

Na kraju je kulminacija bila sredinom poslednje četvrtine kada se igra potpuno raspala. Nije se znalo ni ko kosi, a ko vodu nosi. Igra bez glave i repa. Igrači Budućnosti su se potrudili da to bude i najubedljiviji poraz vicešampiona u toku ove sezone u regionalnom takmičenju.

Nedović, Hanga, Gedraitis se “nisu pojavili”

Jogi Ferel je bio inspirisan sa 18 poena, Megi je ubacio 13, a Kamenjaš 12. Kod Zvezde je delovalo kao da Nedović, Gedraitis, Hanga, pa i Jago nisu uopšte došli na utakmicu. Najviše se trudio Luka Mitrović koji je postigao 16 poena uz 6 skokova.

Takođe, mora da se istakne i to da Gilespi opet nije pokazao da je ikakvo pojačanje. Nije doprineo ni na jednoj strani terena. Sferopulos bi morao da odgovori kakve su njegova i Tobijeva uloge u ovoj ekipi. U stvari, da li je uopšte imaju, osim da eto uđu na nekih 5-7 minuta i da ništa ne urade na terenu.