Koošarkašice Mege, pobednice Kupa Milana Ciuge Vasoijevića
Stvarno najbolje: Košarkašice Mege (Foto: MN press)

Košarka

Košarkašice Mege osvojile Kup u Nišu: Najboljoj igračici vikend na Staroj planini

Košarkašice Mege osvojile su Kup Milana Cige Vasojevića, pošto su u finalu završnog turnira u Nišu savladale Partizan sa 73:70.

Megu je do drugog trofeja u nacionalnom Kupu predvodila MVP finala Nadežda Nedeljkov sa 19 poena. Marta Mitrović postigla je 14, a Nevena Rosić 10 koševa.

Kod Partizana, Jovana Boričić ubacila je 20, Marina Davinić 14, a Marta Jovanović 13 poena.

Srebrne i zlatne medalje košarkašicama oba tima dodelili su generalni sekretar KSS-a Zlatko Bolić i sin Milana Cige Vasojevića, Boris Vasojević.

Veliki prelazni pehar kapitenu Mege Neveni Vučković uručio je predsednik KSS-a Predrag Danilović.

Zanimljivo da je najboljoj igračici finala Nadeždi Nedeljkov, pored priznanja, uručen i vaučer za vikend na Staroj planini, objavljeno je na sajtu KSS-a.