Kevin Panter, kosarkas Partizana na utakmici Evrolige protiv Monaka u hali Beogradska Stark Arena, Beograd 05.12.2023. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS KOSARKA, BASKETBALL, EVROLIGA, EUROLEAGUE, PARTIZAN, MONACO, MONAKO
Kevin Panter na meču protiv Monaka, Foto: MN Press/Ivica Veselinov

Kraljevi drame igraju u crno-belim dresovima i pobeđuju: Partizan u produžetku slomio Monako

Kakva drama, kakav triler od utakmice u Areni! Partizan je pobedio Monako posle produžetka 89:85 u meču koji je bio za infarkt.

Kevin Panter je predvodio crno-bele poenterski sa 25 poena i ključnom ulogom uz Pi Džej Doužera u produžetku. Kapiten je postigao 7 poena u dodatnih pet minuta, a bivši igrač Denvera još 3.

– Borili smo se, uzeli smo neke važne lopte i to je ono što je presudilo na našu stranu – poručio je Panter.

Učinio je i veliku uslugu domaćima Donatas Motejunas koji je najpre promašio na dvadesetak sekundi pre kraja, a potom i napravivši nesportski faul nad Smailagićem na 10 sekundi do kraja. Alen je sa linije penala odveo na nedostižnih 4 poena prednosti.

Mogli su crno-beli i da ne igraju dodatnih pet minuta. Imali su pobedu u svojim rukama na 10 sekundi pre kraja četvrte četvrtine. Prednost od tri poena i trebalo je samo da naprave faul, ali umesto toga su dozvolili trojku Majku Džejmsu koja je odvela meč u produžetak.

Mora se istaći fenomenalan meč Pi Džej Doužera, u oba pravca, jer je čak i više doprinosio u odbrani nego u napadu. Zajedno sa saigračima je jednog od najboljih poentera Evrolige tokom većeg dela meča držao pod kontrolom.

Uz sve to je postigao 15 poena, imao 7 asistencija i 5 skokova. Dvocifren je bio i Džejms Naneli sa 21 poenom, kao i Bruno Kaboklo sa 13.

U redovima Monaka je najefikasniji bio čovek koji je u stvari bio i tragičar, Donatas Motejunas sa 23 poena. Majk Džejms je nekako dobacio do 16 poena, ali uz očajan procenat šuta.

Tok meča

Produžetak

89:85 – Kraj utakmice! Pobeda Partizana!

85:83 – Uh kakva sada odluka sudija, ali u korist Partizana. Najpre je dosuđen Doužeru faul u napadu, ali je Željko Obradović tražio čelendž i posle gledanja snimka arbitri menjaju odluku i dosuđuju faul od odbrane. Doužer je pogodio jedno od dva bacanja.

84:83 – Ispustili su crno-beli prednost. Panteru je Braun oteo loptu, potom i faul u napadu Smailagića. Pogađa potom Lojd dvojku u poslednjoj sekundi napada, ali na drugoj strani je precizan i Doužer.

80:76 – Preuzima sada kapiten Panter odgovornost, postigao je 4 poena u nizu i potom pogodio trojku.

IV četvrtina

72:72 – Šta je sada dozvolio Partizan?! Umesto da prave faul, pustili su Majka Džejmsa da postigne trojku za izjednačenje na 2 sekunde pre kraja i tako odvede utakmicu u produžetak.

A imali su crno-beli sve u svojim rukama, zahvaljujući sjajnoj odbrani Doužera otišli na +4 na 22 sekunde pre kraja. Ipak, baš posle toga se probudio Džejms, pogodio je trojku (svoju drugu na meču), na drugoj strani Naneli je sa slobodnih bacanja doneo 72:69 na 10 sekundi do kraja. I onda se dogodila i druga uzastopna trojka za izjednačenje i produžetak.

68:66 – Pogodio je Kaboklo 2 od 4 slobodna bacanja. Na drugoj strani se uhvatio za glavu Saša Obradović zbog izgubljene lopte Motejunasa. Potom je i Eli Okobo napravio veliku grešku u napadu. Do kraja još 58 sekundi.

65:64 – Pogodio je Majk Džejms prvu trojku na utakmici. Nisu iskoristili njegovo forsiranje šuta od početka poslednje deonice crno-beli da se odlepe. Monako je napravio seriju 9:2. Nešto više od 3 minuta do kraja utakmice.

61:53 – Serija 10:2 crno-belih na startu poslednje četvrtine. Pokrenuo je Doužer trojkom i pogodio potom i dvojku. Može li Partizan da se odlepi?!

III četvrtina

51:51 – Duplo više trojki (4) nego za celo prvo poluvreme su postigli igrači Partizana u ovoj četvrtini. Ipak, ni Naneli dva puta, ni Panter jednom nisu u istom poslednjem napadu uspeli da pogode za tri. Nema sumnje da nas čeka žestoka borba i u poslednjih 10 minuta.

46:46 – Nova trojka Nanelija, prethodno je i Panter pogodio za tri uz faul Džordana Lojda. Probudila se i publika na tribinama. Ima i dosta diskutabilnih sudijskih odluka koje su razbesnele navijače.

39:41 – Uzvratio je Naneli na trojku Motejunasa. Problem za crno-bele su tri faula Kabokla koji će zbog toga do kraja meča imati ograničenu minutažu. Koliko dobru odbranu igraju crno-beli govori i to da je Majk Džejms tek na početku drugog poluvremena postigao prvi koš iz igre.

Bruno Kaboklo, kosarkas Partizana na utakmici Evrolige protiv Monaka u hali Beogradska Stark Arena, Beograd 05.12.2023. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS KOSARKA, BASKETBALL, EVROLIGA, EUROLEAGUE, PARTIZAN, MONACO, MONAKO

II četvrtina

32:35 – Šteta, Smailagić nije osetio da može da poentira iz odlične pozicije. Ali i sreća za crno-bele, jer je lopta izašla iz koša posle šuta Majka Džejmsa za tri poena u poslednjoj sekundi prvog poluvremena.

30:31 – Posle tajm-auta Željka Obradovića daleko bolja igra crno-belih, koji su u jednom trenutku dozvolili i +4 Monaku. Ipak, raspucao se Naneli i probudio navijače. Monako nije iskoristio veliki broj ofanzivnih skokova, pre svega promašajima za tri poena (3/11).

25:23 – Previše grešaka prave košarkaši Partizana, međutim, agresivnom i pokretljivom odbranom drže rezultat. Povratkom Kabokla i Pantera na teren, vraća se polako i igra u napadu. Brazilac je vezao 5 uzastopnih poena.

I četvrtina

16:13 – Gotovo neverovatno, ali u poslednjih 6 minuta prve četvrtine, samo je Naneli pogodio iz igre. Taman kad smo mislili i da pohvalimo skok igru, usledio je pad i crno-beli su dozvolili čak 6 ofanzivnih skokova protivniku naspram svojih 4.

12:12 – Potpuno je sasekao tajm-aut Saše Obradovića košarkaše Partizana. Monako je napravio seriju 10:1. Crno-beli su skoro pet minuta bez koša iz igre.

11:2 – Savršen početak Partizana. Čvrsta odbrana i već 4 ofanzivna skoka donose seriju 9:0 koju je zaključio zakucavanjem Kaboklo. Kevin Panter je ubacio 7 uzastopnih poena. Saša Obradović nije imao druge nego da traži tajm-aut.