kosarkas Real Madrida na utakmici Evrolige protiv Partizana u hali Stark Beogradska arena, Beograd 21.03.2024. godine Foto: Marko Metlas Kosarka, Partizan, Evroliga, Real Madrid
Mario Hezonja (Foto: MN press)

Ljubimac Grobara opsovao majku sudiji: Ovaj ga sve razumeo

Real Madrid je poveo sa 2:0 protiv Baskonije u seriji na tri pobede u četvrtfinalu Evrolige. Utakmica je završena rezultatom 101:90, a hrvatski reprezentativac Mario Hezonja isključen je u poslednjoj četvrtini.

Hezonja je odigrao 27 minuta i uz ukupan šut 3/10 zabeležio sedam poena i pet skokova.

Isključen je nešto više od tri minuta pre kraja, kod rezultata 93:77, nakon preburne reakcije na odluku slovenačkog sudije Saše Pukla da mu dosudi tehničku grešku.

To je Hezonju dodatno razbesnelo pa se izdrao na njega. Slovenac mu je na to dao drugu tehničku, koja je automatski isključujuća, a Hezonja je sa parketa otišao psujući, stigao do klupe i besno bacio znojnicu.

Potom je neko vreme mirno sedeo, a onda nogom udario flašicu pa je rukama bacio na parket.

Na to su mu iz stručnog štaba rekli da napusti teren, a Hezonja je i dalje bio besan pa je odlazeći prema svlačionici, u pratnji pomoćnika, vikao slovenačkom sudiji na jeziku koji ovaj razume: