Serhio Ljulj je prelomio El Klasiko u plej-ofu ACB lige, Printscreen: Sport klub

Košarka

Ljulj sunuo 4 trojke u nizu, Jabusele dao nemoguć koš: Real dobio El Klasiko za vođstvo u seriji

Samo tri dana posle poraza u finalu Evrolige, košarkaši Real Madrida su izašli na teren kako bi odigrali El Klasiko protiv Barselone u plej-ofu ACB lige. I na kraju su razbili najvećeg rivala 97:78 za vođstvo u polufinalnoj seriji.

Imali su konstantno prednost izabranici Ćusa Matea, a prvo poluvreme je obeležio potez Jabuselea, omraženog kod navijača Partizana. On je uspeo u poslednjoj sekundi iz teške pozicije, iz okreta da postigne koš nakon skoka u napadu.

Utakmicu je prelomio veteran Serhio Ljulj na početku poslednje četvrtine. Pogodio je 4 trojke u nizu i odveo Real na 15 poena prednosti, te samim time i rešio pitanje pobednika.

Meč je završio sa 14 poena, dok je najefikasniji bio Fakundo Kampaco sa 20 poena i podelio 10 asistencija. Edi Tavareš je novi ugovor obeležio takođe dabl-dabl učinkom od 18 poena i čak 15 skokova. Jabusele je postigaom 16.

U redovima gostiju iz Katalonije Laprovitola je postigao 13 poena, Džabari Parker je dodao 11, a Vili Ernangomez 12. Riki Rubio je imao 8 poena i 10 asistencija. Nikola Kalinić je odigrao slabu utakmicu sa samo 1 poenom, skokom i asistencijom.