PARTIZAN vs PANATHINAIKOS Beograd, 30.11.2023. foto: Nebojsa Parausic / MN press Kosarka, Euroleague, Partizan, Panatinaikos
Dominirao: Matijas Lesor (Foto: MN press)

Evroliga

Madrid pozeleneo od muke: Lesor uništio lidera Evrolige (VIDEO)

Košarkaši Panatinaikosa savladali su kao gosti Real iz Madrida sa 97:86 u meču 27. kola Evrolige. Matijas Lesor majstorski je predvodio atinske zelene do 17. pobede u elitnom takmičenju.

Dominirao je nekadašnji centar Partizana pod oba koša i na kraju završio meč sa čak 26 poena, sedam skokova i četiri asistencije. Grčki klub je ovom pobedom prekinuo seriju od 12 poraza u glavnom gradu Španije.

Panatinaikos je pokazao da se ne šali u drugoj četvrtini koju je dobio sa 27:12, a u drugom poluvremenu uspevao je da odbije svaki napad Madriđana.

Pored Lesora, Kendrik Nan je imao zapaženu ulogu u pobedničkom timu sa 17 poena i sedam asistencija, dok je iskusni Slukas imao 16 poena i pet asistencija.

Kod Reala, koji ostaje suvereni lider Evrolige, Jabusele je ubacio 18 poena, Musa je imao 16, Kozer 13, Hezonja 12, dok je Tavares ubacio samo deset koševa.

Virtus lako s Valensijom

Košarkaši Virtusa nisu dozvolili iznenađenje u duelu sa Valensijom koju su pobedili u Bolonji sa 87:74. Meč je prelomljen u drugoj četvrtini koju su domaćini dobili sa 26:12 i potom lagano sačuvali prednost.

Belineli je bio najefikasniji kod pobednika sa 16 poena, a dvocifreni su bili i Miki sa 14, Kordenije sa 12 i Lundberg sa 11 koševa.

Na drugoj stani Kris Džons je bio daleko najbolji u redovima Valensije sa 20 poena.

Makabi deklasirao Albu

Košarkaši Makabija ubedljivo su slavili na gostovanju Albi u Berlinu sa 106:71. U drugoj i trećoj četvrtini izraelski tim je ubacio čak 60 poena, da bi potom u četvrtoj rutinski priveo duel kraju za 14 trijumf u sezoni.

Glavni kod pobednika bio je Džejms Veb sa 17 poena, dok je koš manje imao Vejd Boldvin. U redovima Albe Johanes Timan je imao 14 a Sterling Braun 11 koševa.