Nikola Jović ostaje u Majamiju, Foto: Beta/AP Photo/Michael Conroy

Košarka

Majami se ne odriče Jovića: Produžen ugovor sa srpskim reprezentativcem

Nikola Jović i Majami su produžili saradnju do sezone 2024/25.

“Vrelina” je iskoristila opciju u ugovoru da produži ugovor sa srpskim reprezentativcem.

Veliku ulogu sigurno su imala i sjajna izdanja 20-godišnjeg momka na Svetskom prvenstvu, gde je sa Srbijom osvojio srebrnu medalju.

Tokom takmičenja ga je posetio i trener Hita, Erik Spolstra, a u izjavi za medije je rekao da je oduševljen Jovićevim igrama i napretkom.

Letos se spominjala opcija da bi Majami mogao da trejduje Srbina, u sklopu dogovora oko dovođenja Demijena Lilarda. Međutim, s obzirom na to da je Dejm na kraju završio u Milvokiju, od toga nije bilo ništa.

Nikola Jović zakucava na meču Srbija - Južni Sudan na Svetskom prvenstvu 2023. godine

Nema sumnje da je srpski košarkaš s ovim novi produžetkom saradnje obezbedio mesto u timu za narednu godinu.

On je u svojoj ruki sezoni odigrao tek 15 utakmica, sa prosekom od 5,5 poena. Ipak, i to je bilo dovoljno da pokaže veliki talenat i potencijal. U svojoj prvoj godini u NBA, bio je i deo velikog finala u kome je Majami poražen od Denvera.