Srbija Nigerija, Ženska košarkaška reprezentacija Srbije
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije; Foto: MN Press

Košarka

Marinine lavice sa osmehom u Pariz: Srbija slavila u poslednjoj proveri pred Olimpijske igre

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije slavila je u poslednjoj proveri pred Olimpijske igre, a u Beogradskoj areni poražena je reprezentacija Nigerije sa 70:62.

Izabranice Marine Maljković, podmlađena generacija, pokazale su u Beogradu da su spremne za velike izazove koji ih očekuju, najpre u Lilu, gde se igra prvi deo košarkaškog turnira, a onda nadamo se i u glavnom gradu Francuske, u kom će biti odigrana završnica.

Samo u uvodnih nekoliko minuta rezultat je bio u egalu, a onda su naše košarkašice “dodale gas” i napravile ozbiljniju prednost od 14 poena i uspešno je održavale do poluvremena.

U istom ritmu nastavljeno je i u trećoj četvrtini, a posebno raduje borbenost i srčanost koju smo videli bez obzira na to što piše na semaforu. Pred ulazak u poslednjih 10 minuta bilo je 57:47 za naše devojke.

Početak poslednje četvrtine bio je veoma neefikasan kada su u pitanju naše košarkašice, koje 4 minuta i 20 sekundi nisu postigle koš. Ali je zato odbrana bila vrhunska. Bilo je na kraju i malo neizvenosti, pošto su Nigerijke prišle da samo 6 poena razlike, ali je zapravo susret rutinski priveden kraju

Košarkašice su odigrale tri pripremna meča do sada. U prvom su nadigrale selekciju Kine 93:82, da bi u naredna dva upisale poraze. U Francuskoj je domaćin bio bolji 85:63, da bi ubedljivo izgubile od Belgije 106:59.

Ženska košarkaška reprezentacija će treći put uzastopno učestvovati na Olimpijskim igrama. Ženska košarkaška reprezentacija Srbije će se u Parizu takmičiti u grupi A sa Španijom, Kinom i Portorikom.