Zvezda Mega

ABA liga

Mega davila Zvezdu 39 minuta, Teodosić trojkom presudio: Topić se pokazao Sferopulosu na delu

Košarkaši Crvene zvezde i Mege odigrali su neverovatno zanimljivu utakmicu u okviru 11. kola regionalne ABA lige. Crveno-beli su posle velikih problema i fantastične igre Mege ipak slavili rezultatom 98:88 na gostujućem terenu .

Iako su izabranici Janisa Sferopulosa slavili na današnjoj utakmici potpunu pažnju reflektorskih svetala u hali Ranko Žeravica odneli su košarkaši Mege.

Nije mnogo falilo da mladi igrači Mege posle Partizana uzmu skalp i drugoj evroligaškoj ekipi, ipak Zvezda je pobedila 24 meč uzastopno u ABA ligi protiv Mege.

Tokom cele utakmice Mega je pokazivala zube crveno-belima, ali ključ za ludu završnicu bilo je aktiviranje Nikole Topića u drugom poluvremenu. Mladi Srbin postigao je 19 poena u trećoj i četvrtoj četvrtini te ponovo pokazao o kakvom talentu se radi. On je na kraju utakmicu završio sa 21.

U Crvenoj zvezdi najefikasniji bili su Nemanja Nedović sa 23 i Miloš Teodosić sa 21 poenom. Mora se istaći i da je popularni Teo na parketu proveo čak 30. minuta, a ključnu trojku minut pre kraja dao je upravo on.

Ne treba zaboraviti da Zvezdi slede dve utakmice Evrolige na domaćem terenu, a odbrana beogradske ekipe usled povreda određenih igrača ne izgleda dobro.