Boston Celtics forward Jayson Tatum (0) drives past Miami Heat forward Nikola Jovic (5) in the first half of Game 1 of an NBA basketball first-round playoff series, Sunday, April 21, 2024, in Boston. (AP Photo/Steven Senne)
Jović (desno) u defanzivi (Foto: Beta/AP Photo/Steven Senne)

Košarka

Miriše na “metlu” za Jovića i Majami: Nisu ni imali šansu posle samo 59 poena za tri četvrtine

Boston je pregazio Majami u prvoj utakmici osmine finala plej-ofa NBA lige sa 114:94 u meču u kome je srpski reprezentativac Nikola Jović imao skroman učinak od deset poena i šest skokova, za 26 minuta koliko je proveo na parketu.

Nije momak rođen u Lesteru oduševio fanove Majamija u premijernom okršaju sa najjačim timom Istoka, kao ni ostatak tima koji je poptuno bio razbijen posle 36 minuta igre.

Zameraju mu na Tviteru na igri u odbrani, kao i na anemičnoj partiji u napadu, iako je srpski reprezentativac imao i poneki efektan potez, kao recimo trojku za pokušaj da se uhvati priključak sredinom treće četvrtine.

Ali, nije Majami, realno, ni gajio velike ambicije pred ovaj duel, pogotovo jer je stigao u Masačusets bez najboljeg igrača Džimija Batlera, koji je i dalje povređen. Uzimajući u obzir taj faktor, plus sangu rivala, deluje da će se Boston lako revanširati timu sa Floride za prošlogodišnji šok i ranu eliminaciju.

Majami je na ovom meču bio konkurentan samo u poslednjoj deonici, koju je dobio sa 35:23, sve ostale četvrtine je glatko izgubio. Najveća razlika na meču iznosila je čak 32 poena u korist Seltiksa (91:59) na kraju treće četvrtine.

Trener Bostona ukazao je šansu samo osmorici igrača i svi su se upisali u strelce. Džejson Tejtum je imao “tripl-dabl”, postigao je 23 poena, uz po 10 skokova i asistencija. Derik Vajt je dodao 20, Kristaps Porzingis 18, a Džejlin Braun 17.

U poraženoj ekipi najbolji su bili Bem Adebajo sa 24 i Delon Rajt sa 17 poena. Nikola Jović je bio starter i za 26 minuta zabeležio je 10 poena (3/9 iz igre, 2/6 za tri) uz šest skokova, blokadu i izgubljenu loptu.

Drugi meč ove serije igra se takođe u Bostonu 25. aprila.