Bogdan oborio rekord

Košarka

Bogdan oborio rekord protiv Darka… Hvali ga Jang: “Vruć” je i neka ostane takav

Bogdan Bogdanović je postigao 20 poena, oborio rekord sa najmanje dve trojke u poslednjih 19 mečeva, a Atlanta Hoksi su prekinuli niz od pet poraza pobedom nad Toronto Reptorsima 125:104.

„Učimo, rastemo“, rekao je Jang. „Nismo zadovoljni kako smo igrali.

Klint Kapela je u prvoj četvrtini postigao 10 od svojih rekordnih 18 poena i završio sa 15 skokova.

„Stvarno mislim da nam je bilo važno da rano postavimo ton“, rekao je Kapela. “Osećao sam da smo to uradili.”

Marej je postigao 17 poena, a zanimljivo Hoksi su u sredu poraženi od ovog istog rivala 128:135 u Torontu. Tada su učenici Darka Rajakovića prekinuli seriju od četiri poraza kanadskog tima.

Toronto je sa 104 poena bio klub koji je postigao najmanje koševa protiv ekipe iz Džordžije ove sezone.

„U odbrani, mislio sam da smo večeras odigrali jednu od naših najboljih utakmica. Naši momci su bili zaista fokusirani na plan igre i stvari koje treba da urade da bi pomogli jedni drugima. Kada igrate na taj način defanzivno, tada dajete sve od sebe – kazao je Kin Snajder, trener Atlante.

Onjeka Okongvu je za Atlantu postigao 14 poena i 11 skokova, dok je Sadik Bej imao 10 poena i 10 skokova. Četiri igrača Hoksa su u istoj utakmici ostvarila dabl-dabl po četvrti put u poslednjih 20 godina.

Atlanta je imala 55 skokova, a Toronto 32. To je dovelo do toga da su Hoksi nadmašili Reptorse sa 24-3 u poenima iz drugog napada.

– Pričali smo pred meč da moramo da iskoristimo ofanzivne skokove koje imamo – rekao je Snajder.

Jang je šutirao 15 za 29 i postigao 29 svojih poena u drugom poluvremenu.

DARKO: BEZ KOMUNIKACIJE

– Nismo dobro obavili posao da ga obuzdamo“, rekao je trener Reptorsa Darko Rajaković.

– Naša komunikacija večeras nije bila sjajna i kada nemate komunikaciju, teško je izvesti bilo kakvu pokrivenost ili bilo kakvu odbranu.

Marej je imao devet asistencija i sedam skokova. Bogdanović je postigao 20 ili više poena u pet uzastopnih najboljih u karijeri.

– Bogi je još uvek “vruć” i treba nam da ostane takav – rekao je Jang.

Bogdanović je pogodio 3 za 7 za tri poena i postigao je najmanje dve trojke u rekordnih 19 utakmica uzastopno. Njegov niz od 35 utakmica sa najmanje jednim šutem sa distance je peti najduži u istoriji Hoksa i četvrti najduži aktivni niz u NBA ligi.

Hoksi su vodili sa 59-49 na poluvremenu, a Jang je postigao 16 poena u trećoj četvrtini dok je Atlanta povela sa 87-78 u četvrtoj.

Siakam je započeo svoju 402. karijeru za Reptorse, pretekavši Vinsa Kartera (401) na petom mestu na Torontovoj listi svih vremena.