Bogdanović

Košarka

Bogdanović sjajan uprkos promašenom šutu za produžetak, Rajaković “razbijao” glavu zbog Lilarda

Niksi su uspeli da prevaziđu periode lošeg šuta, 17 izgubljenih lopti i propuštenu dvocifrenu prednost u prvom poluvremenu kako bi zadržali pobedu protiv Atlante u gostima 116:114. Najviše zahvaljujući 14 ofanzivnih skokova i ključnim šutevima u završnici, kao i činjenici da su domaćini držali Bogdana Bogdanovića u većem delu poslednje deonice na klupi.

Srbin je ove večeri u NBA ubacio 28 poena za 29 minuta, a imao je i šut za produžetak koji nije iskoristio.

Džulijus Rendl je predvodio Njujork sa 29 poena (šutirajući 12/24 iz igre). dodao je 10 skokova i osam asistencija. Džalen Branson je prevazišao neke poteškoće i upisao 24 poena i osam asistencija. “Prljav posao” odradio Mičel Robinson sa 15 skokova – šest ofanzivnih, tri ukradene lopte i šest poena bio ključni faktor.

Niksi su poboljšali skor na 6-5 u sezoni.

Milvoki Baksi pobedili Toronto Reptorse sa 128:112. Demijan Lilard je postigao 37 poena uz rekordnih 13 asistencija u sezoni.

Toronto je otvorio utakmicu serijom od 8-2 pre nego što je u ostatku prve četvrtine pobedio sa 34-12.

– Dozvolili smo Demijanu Lilardu da ima neverovatnu igru, neverovatno prvo poluvreme. Lako nas je razdvojio u odbrani i probali smo višestruka preuzimanja. Večeras nam jednostavno nije uspelo. I mislio sam da je sve počelo energijom i snagom koju nismo uneli da počnemo utakmicu – rekao je Darko Rajaković i dodao:

– Bili smo bolji u drugom poluvremenu, ali ne dovoljno večeras.

Janis Adetokunbo zbog povrede lista nije bio u sastavu Milvokija, ali to se nije osetilo.