Embid Jokić

Košarka

Dvoboj dva poslednja MVP igrača lige pripao Embidu. Posle meča imao poruku za Jokića

Večeras smo imali priliku da gledamo duel poslednja dva MVP-a, a na kraju su pobedu odneli Filadelfija 76ersi, koji su bili bolji od aktuelnog šampiona Denver Nagetsa rezultatom 126:121. Sikserse je do pobede predvodio Džoel Embiid sa 41 poenom, sedam skokova i deset asistencija, dok je kod Nagetsa najbolji bio Nikola Jokić sa 25 poena i 19 skokova.

Veliki rivali su na kraju meča, imali srdačan pozdrav na terenu, imali tom prilikom i kraći razgovor.

Embida su posle meča pitali i kako objašnjava tu sjajnu seriju od 18 uzastopnih mečeva sa 30 i više poena.

– Puštam da stvari i igra idu prirodno. To je sve zahvaljujući momcima iz ekipe, guraju me najbolje moguće pozicije na terenu da pogađam, veruju mi i to je ključ svega. Nikako to ne bih mogao da uradim da ne veruju u mene”, rekao je Embid.

Otkrio je i šta je rekao Jokiću na po završetku.

– Šta sam mu rekao? Jednostavno, da je najbolji igrač u ligi. Kao što sam rekao ranije, osvojio je šampionat sam njima, oni su najbolji tim u ligi, on je bio MVP finala. Rekao sam mu da nastavi, vidimo se za dve nedelje. I rekao sam, nastavi da radiš to što radiš, zato si najbolji u ligi – zaključio je Embid.

Finiks Sans – Sakramento Kings 119:117

Finiks Sansi su zaostali 113:96 protiv Sakramento Kingsa, ali su serijom 23:4 na kraju pobedili 119:117. Za pobedu je Kevin Durant izveo slobodna bacanja 1,8 sekundi pre kraja i tako doneo timu treću uzastopnu pobedu. Durent je meč završio sa 27 poena i pet skokova, a prvo ime bio je Grejson Alen sa 29 poena, pet skokova i šest asistencija. Postigao je čak devet trojki i izjednačio rekord franšize.

Najbolji kod Kingsa bio je De’Aron Foks sa 33 poena i šest asistencija.

LA Klipers – Oklahoma siti Tander 128:117

Zanimljivo je bilo i u Los Anđelesu, gde su Klipersi ugostili Oklahoma Siti Tander i savladali ga 128:117, na krilima odlične poslednje četvrtine Pola Džordža. Ovo je njihova četvrta pobeda u poslednjih pet utakmica, a Tanderu drugi uzastopni poraz.

Džordž je utakmicu završio sa 38 poena, od kojih je 18 postigao u poslednjoj četvrtini. Tome je dodao sedam skokova i pet asistencija.

Gostujući tim je predvodio Džejlen Vilijams sa 25 poena i sedam asistencija. Naš Vasilije Micić je ponovo dobio svojih nešto više od 10 minuta na terenu i postigao 7 poena uz 2 asistencije i skok.