Jokić Šarlot

Košarka

Jokiću se nije šutiralo, a opet dabl-dabl. Mari i Porter srušili Šarlot

Denver Nagetsi su pobedili Šarlot Hornetse rezultatom 111:93. Srpski košarkaš Nikola Jokić je zabeležio dabl-dabl učinak – postigao je 13 poena i uhvatio 11 lopti.

Denver se brzo oporavio od poraza od Oklahome i naneo 11. uzastopni poraz za Šarlot, što je trenutno najduži niz neuspeha u NBA ligi, nakon što je Detroit u subotu uveče okončao svojih 28 mečeva bez pobede.

U prvom poluvremenu timovi su se smenjivali u vođstvu, ali Denver je duže bio u prednosti, mada bez dvocifrene razlike.

Nakon odigrane dve četvrtine, rezultat je bio 49:49, ali su Nagetsi dominirali u trećoj četvrtini rezultatom 40:17, rešivši pitanje pobednika.

Nikola Jokić je imao skoro savršen učinak. Promašio je samo jedan šut iz igre, postigao je 13 poena, uhvatio 11 lopti i imao šest asistencija.

Jokić je postao poznat po svojoj preciznosti – u poslednje tri utakmice u NBA ligi, ima neverovatnih 97,4% uspešnosti u šutevima. Iz igre je postigao 26 od 28 šuteva (svih trojki), a sa penala je nepogrešiv. Takođe, u poslednjih šest utakmica, realizovao je svih 30 slobodnih bacanja.

Najefikasniji u timu Denvera bio je Džamal Mari sa 25 postignutih poena i sedam asistencija, dok je Majkl Porter Džunior dodao 22 poena i imao osam skokova.

Iz redova Šarlot Hornetsa, istakao se Majls Bridžiz sa 26 postignutih poena, devet skokova i pet asistencija.