Luka Dončić
Luka Dončić; Foto: Beta/AP/Mike Stewart

Košarka

Kad je neko tata ove igre: Dončić ubacio 73 poena, pa Bogdanovih izuzetnih 24 izgleda “smešno”

Košarkaši Dalasa pobedili su Atlantu u prvenstvenom meču NBA lige sa 148:143, a meč je obeležio Luka Dončić. Slovenac je na ovom susretu postigao neverovatnih 73 poena. Dončić je time nadmašio svoj lični i timski rekord od 60 poena, a samo su Vilt Čembrlen i Kobi Brajant postigli više poena na jednoj utakmici.

Slovenac je ostvario i 10 skokova i 7 asistencija, uz šut iz igre 25-33 (8-13 trojke) i 15-16 sa linije slobodnih bacanja. Već za poluvreme je ubacio 41 poen, a na kraju se zaustavio na strašnih 73. Luka je na parketu proveo 45 minuta.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović odigrao je odličnu utakmicu protiv Dalasa i postigao 24 poena, četiri skoka, dve asistencije, a imao je i dve ukradene lopte. Ali, pored 73 poena Dončića, njegovih 24 izgleda “smešno”.

Buker brojao do 62, ali uzalud

Košarkaši Indijane Pejsers porazili su Finiks Sanse 133:131 uprkos velikoj utakmici šutera gostiju Devina Bukera koji je ubacio 62 poena. Bek Finiksa postigao je 29 već u prvoj četvrtini meča, Sansi su imali i 17 poena prednosti u poslednjoj četvrtini, no sve to nije im pomoglo da trijumfuju.

Pobedu Pejsersima doneo je Obi Topin poenima “iz odbojke” 3,4 sekunde pre kraja. Poslednji napad imali su Sansi, išao je, naravno, preko Bukera koji se, međutim, okliznuo u prijemu lopte. Bio je i dobro čuvan i njegov šut bio je neprecizan.