Lebron Džejms se dopingovao?! Bivša NBA zvezda ga optužila, pa rekla "da se šalila" - SoccerSportal.rs
Pratite nas preko:
Lebron Džejms; Foto: Beta/AP/Etienne Laurent

Košarka

Lebron Džejms se dopingovao?! Bivša NBA zvezda ga optužila, pa rekla “da se šalila”

Teško je i nabrojati šta je sve Lebron Džejms osvojio u karijeri, a i u 40. godini uspeva da igra košarku na neverovatnom nivou. Po mnogima najbolji igrač svih vremena, sa četiri osvojene šampionske titule, ulaže nekoliko miliona dolara godišnje u sebe i svoje telo, kako bi karijeru produžio što je duže moguće.

To mu je donelo rekord da je najbolji strelac u istoriji NBA lige i jedini sa preko 40.000 poena, kao i jedini ikada koji je ostvario 40.000 poena i 10.000 skokova.

Međutim, u smiraj njegove karijere, superstar Los Anđeles Lejkersa se našao pod ozbiljnim optužbma da se u ranijim fazama svoje karijere – dopingovao! To je u podkastu “Club520” izjavio bivši NBA as Džef Tig.

– Lebron je bio na steroidima, brate. Morao je da propušta utakmice jer je bio na steroidima. Navodno. Kada su počeli da testiraju za HGH (hormon rasta), morao je da propusti nekoliko utakmica. Rekao je da ga bole leđa, propustio tri nedelje i vratio se mršav – objasnio je Tig, dugogodišnji NBA košarkaš i Ol-Star.

Optužio ga, pa se pokajao

Nakon što su ovi komentari obišli sve društvene mreže, Džef Tig se ponovo oglasio i delimično demantovao svoje priče rekavši “da se samo šalio”

– Ljudi, vi ste jako čudni. Šalio sam se za Lebrona. Bio je jako dominantan – napisao je Tig na Instagramu.

Šta je hormon rasta?

Ljudski hormon rasta (HGH – human growth hormone), takođe poznat kao somatotropin, je hormon koji se prirodno proizvodi u hipofizi.

On igra ključnu ulogu u stimulisanju rasta, regeneraciji ćelija i održavanju zdravih tkiva u celom telu. Nivoi HGH su obično visoki tokom detinjstva i adolescencije, promovišući rast i razvoj kostiju, mišića i drugih tkiva.

Iako možda nije klasičan steroid, već supstanca koja se koristi da se ubrza oporavak, može da smanji procenat masti u telu i poboljša atletske sposobnosti kod sportista zbog čega se i koristi.

Često je na uzorku pronađen kod plivača, kao i kod igrača koji učestvuju na velikim sportskim takmičenjima. Međunarodne federacije i Međunarodni olimpijski komitet uvrstili su hGH na listu zabranjenih supstanci još 1989. godine, kada je postalo jasno da razvoj biotehnoloških proizvoda zasnovanih na rekombinaciji DNK čini hGH mnogo dostupnijim na regularnom, ali i na crnom tržištu.

Komentari (0)

Dodaj komentar

Ostavite komentar

Vaša email adresa neće biti objavljena, obavezna polja su označena (*)

Košarka