Filip Petrušev; Foto: MN Press

Košarka

NBA predsezona: Filip Petrušev brojao samo do dva, Lebron Džejms “benčovan”

Košarkaši Bostona pobedili su prethodne noći u gostima ekipu Filadelfije rezultatom 112:101 u predsezonskom meču NBA lige. Srpski reprezentativac Filip Petrušev nije se preterano istakao.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Pejton Pričard sa 17 poena, dok su Sem Hauzer i Svi Mihaljuk dodali po 15. U redovima Filadelfije najbolji je bio Keli Ubre sa 18 poena, dok je Tajris Maksi dodao 17.

Srpski košarkaš Filip Petrušev proveo je na terenu nešto više od šest minuta, a za to vreme postigao je dva poena i imao dva skoka. Ovo je bio drugi meč Petruševa u dresu Filadelfije. Prvi je bio mnogo, mnogo bolji.

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobedili su u Anahajmu ekipu Sakramenta rezultatom 109:101. Najefikasniji u ekipi iz Los Anđelesa bio je Danđelo Rasel sa 21 poenom, dok je Gejb Vinsent dodao 18. U poraženoj ekipi istakao se Deron Foks sa 18 poena.

Za ekipu LA Lejkersa nije igrao Lebron Džejms, koji je meč posmatrao sa klupe za rezerve. “Kralj” jeste bio “benčovan”, ali kako prenose američki mediji, nema razloga za brigu navijača “jezaraša”.

Kako je Filip Petrušev igrao na debiju?

Odličan utisak je ostavio Filip Petrušev na debiju za Filadelfiju u predsezoni. Srpski košarkaš je postigao 6 poena u porazu Seventisiksersa od Bostona 114:106.

Nik Nurs, trener Filija, odlučio je da na ovom meču ukaže priliku igračima sa manjom minutažom da se izbore za svoje minuta. I to je vrlo dobro iskoristio srpski reprezentativac koji je na terenu proveo 12 minuta (jednu celu četvrtinu).

Za to vreme je pogodio sva tri šuta na koš, podelio dve asistencije i imao tri uhvaćene lopte.