Bogdan Bogdanović i Tre Jang; Foto: Beta/AP/Miguel Martinez

Košarka

Potpuno luda pobeda Atlante: Bogdan “sipao” i nije pitao, ali je sve stalo u poslednji šut (VIDEO)

Pobeda Atlante prošle noći na svom terenu ekipu Toronta sa 126:125, ali na kakav način. Tako su prekinuli niz od četiri vezana poraza u NBA ligi. Utakmica je rešena u samoj završnici, odnosno 1,1 sekundi pre kraja, kada je Sadik Bej pogodio za pobedu Atlante. Prethodno je Tre Jang promašio, lopta je udarila o tablu, ali je na pravom mestu bio Bej koji je pogodio za pobedu.

Još jednu izuzetnu utakmicu odigrao je i kapiten Srbije Bogdan Bogdanović. On je za 39 minuta na parketu upisao 24 poena, četiri skoka i po dve asistencije i ukradene lopte.

Na kraju je najefikasniji u pobedničkom timu bio Jang koji je ubacio 30 poena uz 12 asistencija, dok je Bej dodao 26 poena i 13 skokova. Skoti Barns i Džordan Nvora sa po 24 poena su bili najbolji kod Reptorsa, koji su doživeli peti uzastopni poraz.

Sansima je malo raspoloženi Buker

“Magični” su slavili trijumf rezultatom 113:98. Finiks je bio više od osam minuta bez poena iz igre u poslednjoj četvrtini. Izgubio je tako drugu uzastopnu utakmicu nakon niza od sedam pobeda.

Najefikasniji u redovima Orlanda bio je Paolo Bankero sa 26 poena, dok je Moric Vagner dodao 16 poena i 12 skokova. Na drugoj strani, Finiksu za pobedu nisu bila dovoljna ni 44 poena Devina Bukera.

Čikago je u gostima bio bolji od Portlanda sa 104:96 i tako prekinuo niz od dva poraza. Bulse je do pobede vodio Demar Derozan sa 20 poena, dok je Kobi Vajt dodao 15 poena i deset asistencija. U redovima Portlanda najbolji je bio Džeremi Grant sa 24 poena, dok je Deandre Ejton imap 22 poena i 12 skokova.