Jokića Šaj Gildžes Alekander

Košarka

Šaj Gildžes-Aleksander dominirao u najvećem porazu Jokića ove sezone

Šaj Gildžes-Aleksander je postigao 40 poena, 17 u odlučujućoj trećoj četvrtini, a Oklahoma siti Tander je “poništio” još jednu efikasnu utakmicu Nikole Jokića i pobedio Denver Nagetse sa 119:93.

Gildžes-Aleksander je imao 40 poena ili više po peti put ove sezone. Imao je 14 od 20 iz igre i i pogodio je svih 10 svojih pokušaja slobodnih bacanja.

Oklahoma Siti je pobedio tri uzastopne pobede i osam od poslednjih 10 i nadmašio Denver u Severozapadnoj diviziji. Nagetsi, kojima je prekinut niz od šest pobeda, izgubili su samo tri utakmice kod kuće ove sezone, a poslednje dve su bile protiv Tandera.

To su jedini porazi Denvera u poslednjih 11 utakmica.

Jokić, je završio sa 19 poena, pogodio je 9 od 10 šuteva, a u poslednje dve utakmice ima 20 od 21 iz igre. Ubacio je svoja prva četiri šuta. Jokić je imao 10 skokova, ali je napravio sedam izgubljenih lopti, dve manje od maksimuma u ​​karijeri.

Priliku u Oklahomi dobio je Vasilije Micić i za nepunih 14 minuta na parketu upisao dve asistencije.

Bogdan Bogdanović je ubacio 12 poena u porazu Atlante protiv njegovog bivšeg kluba Sakramenta 110:117.