Jokić

Košarka

Šta se dešava sa Jokićem? Hjuston prekinuo “desetku” Denvera. Bogdan kao monstrum u prvom poluvremenu

Nikola Jokić je u padu forme, što se potvrdilo tokom gostovanja Hjuston Rokitsa u Denveru (114:106). Šta se dešava sa Jokićem u poslednje vreme, pitaju se svi.

Domaćin je ostvario prvu pobedu na gostovanju nakon osam uzastopnih poraza, prekidajući niz od deset uzastopnih pobeda Denvera kod kuće. Nagetsi su doživeli treći poraz zaredom dok se MVP finala NBA lige i dalje muči sa šutem. Završio je Jokić sa 23 poena i 16 skokova, ali je šutirao 9 od 26 iz igre i 18 od 59 u poslednje dve utakmice.

Alperen Šengun je postigao 17 poena i uhvatio 10 skokova, a Dilan Bruks dodao je 16 za Roketse, koji su gotovo prokockali prednost od 25 poena u poslednjoj četvrtini. Promašili su poslednjih 11 šuteva iz igre u poslednjih 8:26 minuta. Takođe, više od šest minuta nisu postigli poen nakon vođstva od 103:78.

Denver je napravio seriju od 18 uzastopnih poena da bi se približio na 103:96 kasno u utakmici. Ipak, tim iz Teksasa je poslednjih 11 poena postigao sa slobodnih bacanja i uspeo da sačuva pobedu.

Džamal Mari je postigao 21 poen, a Majkl Porter junior 20 poena za Nagetse.

1/10 ŠUT U PRVOM POLUVREMENU

Jokić je imao 9 od 32 iz igre u porazu protiv Los Anđeles Klipersa, a prvih pet šuteva nije pogodio ni u petak uveče. Konačno je uspeo da pogodi, polaganjem na 5:12 minuta do kraja druge četvrtine, da bi potom promašio naredna četiri pokušaja i završio prvo poluvreme sa 1-10.

U trećoj četvrtini imao je nešto više uspeha sa četiri pogotka. Međutim, Roketsi su, predvođeni sa Grinovih 10 poena, uspeli da se odvoje. Vanvlit, koji je propustio poraz tima u Denveru 29. novembra, i Džej Šon Tejt su pogodili trojke da zatvore period i daju vođstvo od 92:74.

Dodajmo još da je iskusni igrač Hjustona Džef Grin primio prsten za šampionsku sezonu 2023. pre utakmice. Klub iz Kolorada je prikazao minutni video sa najboljim trenucima Grina iz njegove dve sezone provedene u Denveru.

Ono što ipak zaokuplja pažnju ekipe iz Kolorada jeste pitanje, šta se dešava sa Jokićem? Videćemo već u utorak od 1.30 kada se sastaju Denver i Atlanta.

Bogdanović je inače odigrao nestvarno dobro prvo poluvreme za Atlantu.

Bogdanović je postigao 20 poena (7-17 iz igre, 3-11 trojke, 3-3 slobodna bacanja), uhvatio devet skokova, imao dve asistencije i jednu ukradenu loptu za 39 minuta igre u porazu protiv Filadelfije 114:125. Čak 17/20 poena postigao je Bogdan u prvom poluvremenu.

Kapiten Srbije je ušao u startnu petorku zbog odsustva Treja Janga koji je bio van tima zbog bolesti. Bogdanović se pridružio De’Andreu Hanteru i Dejonteju Mareju kao trojici startnih igrača Atlante koji su postigli više od 20 poena u ovom meču.

Iako je imao problema sa šutom van linije za tri poena, devet skokova koje je uhvatio su mu rekord sezone. Ako Jang ne bude mogao da igra u utorak protiv Nagetsa, očekuje se da će Bogdanović ponovo imati više minuta na terenu.