NENAD CANAK, trener kosarkasa Partizana, na utakmici Jadranske ABA lige protiv Zadra, u Beogradskoj Stark areni. Beograd, 26.10.2018. foto: Nebojsa Parausic Kosarka, Jadranska ABA liga, Partizan, Zadar

Košarka

Nenad Čanak i Lijetkabelis poraženi u Rumuniji posle produžetaka

Košarkaši Kluža pobedili su Lijetkabelis 120:111 posle produžetka u 9. kolu grupe B Evrokupa.

Rezultat posle regularnih 40. minuta bio je 97:97, Kluž je u poslednjoj deonici imao i 17 poena prednosti (76:59), ali je tim Nenada Čanka uspeo da istopi zaostatak i da izbori dodatnih pet minuta igre.

Lijetkabelis je na početku produžetka stigao do plus dva (99:97) i to je bilo jedino vođstvom u ovom delu, a Kluž je nakon toga preuzeo inicijativu i na kraju sa 120:111 dobio ovaj meč.

Bila je ovo sedma pobeda za Kluž, dok je Lijetkabelis zabeležio peti poraz u dosadašnjih devet rundi. Rumunsku ekipu do trijumfa predvodio je Sili sa 25 poena, 20 je postigao Kate, dok je u litvanskom sastavu prednjačio Sirvidis sa 29 koševa.

Ispratio ga je Orelik, koji je dodao 22, a Varnas je postigao dva manje. Ekipa Cedevite poražena je od Pariza rezultattom 93:77, a Bešiktaš je u gostima poražen od Hapoela 81:75.