Kosarkasi Partizana, proslavljaju titulu na utakmici finala plejofa ABA lige, protiv Crvene zvezde, u hali Aleksandar Nikolic. Beograd, 22.06.2023. foto: NMN Press / vm Kosarka, Finale play off ABA league, Crvena zvezda, Partizan

Neuspešan turnir za Partizan: Opet poraz crno-belih, opet te sudije, opet ta ispuštena prednost

Košarkaši Partizana izgubili su od minhenskog Bajerna rezultatom 99:95 na memorijalnom turniru “Pavlos Janakopulos” koji se održava u Atini. Trener beogradske ekipe Željko Obradović doživeo je još jedan poraz na turniru u Atini, pošto je njegova ekipa izgubila i u svojevrsnom polufinalu od turskog Efesa 81:79.

Prvo poluvreme – 51:46

Prva četvrtina utakmice završena je nerešenim rezultatom (22:22), a Partizan je u prvih 10 minuta delovao kao disciplinovaniji i odlučniji tim. Imali su crno-beli i prednost od pet razlike na početku meča, međutim poenima Bajerna pred sam kraj četvrtine na prvi odmor otišlo se pri rezultatu 22:22.

Druga četvrtina se bolje odvijala za crno-bele. Posle početnog vođstva Bajerna (31:27), ekipa Partizana je stabilizovala redove i napravila veliku seriju – 16:2 (43:33). Na odmor između dva poluvremena tim Željka Obradovića otišao je uz prednost od pet razlike – 51:46.

Drugo poluvreme

Treća četvrtina, kao i druga, igrala se u serijama i naletima ova dva evroligaška tima. Prvenstveno se Partizan odlepio na velikih 14 poena razlike, te je izgledalo da će ovo biti lagana pobeda crno-belih. Međutim promena postave dovela je do serije 14:0 u korist Bavaraca, pa je Partizan poslednjih 10 minuta krenuo u zaostatku od jednog koša razlike – 74:72.

Četvrta četvrtina igrala se bez većih serija, činilo se da su igrači Bajerna iskusniji i da su na taj način priveli meč kraju. Imali su košarkaši Partizana nekoliko prilika da uđu u potpuni egal, međutim “fortuna” je prevagnula na stranu ekipe Pabla Lasa koja je trijumfovala rezultatom – 99:95.

Ovo je drugi poraz Partizana na ovosezonskom pripremnom memorijalnom turniru “Pavlos Janakopulos“, te možemo konstatovati da će se igrači Željka Obradovića vratiti bez trofeja u Beograd i to kao poslednjeplasirana ekipa na turniru.

Skandiranje Željku

Da nije zaboravljeno koliko je Željko Obradović učinio za Panatinaikos pobrinuli su se navijači atinskog tima. Oni su tokom čitave utakmice skandirali ime proslavljenog srpskog trenera, a pre meča Čačanin je pozdravio navijače.