Partizan - Igokea; Foto: MN Press

ABA liga

Neviđena drama u Areni: Partizan se vratio iz -22, a onda sam sebe pobedio i poklonio trijumf Igokei

Baš kao i fudbaleri, i košarkaši Partizana pretplatili su se ove sezone na neizvesne završnice. Ali, ovog puta kraj nije bio srećan po crno-bele. U Štark areni je Igokea uspela da savlada tim Željka Obradovića rezultatom i nanese mu, šokantan, drugi poraz u sezoni – 89:91 (12:18, 22:30, 28:23, 32:15).

Gosti iz Laktaša su tokom drugog poluvremena vodili u više navrata sa 22 poena razlike. Na nekih sedam minuta pre kraja imali su 19 poena viška, ali je i to Partizan uspeo da stigne. U poslednja dva minuta ušlo se u potpunom egalu, a u poslednjem minutu je domaći tim čak imao i dva šuta za vođstvo.

Pri rezultatu 89:89 potpuno otvoren šut je imao Frenk Kaminski, ali nije pogodio trojku. Nakon ofanzivnog skoka su Ledej i Mudi izvukli “mrtvu loptu”. Nekim čudom je omaleni plejmejker uspeo da izbori loptu za svoj tim. Tačnije, odbijena je lopta, koju je iz auta izvadio Jeremić i potom je u nastavku Mudi poentirao na polaganju za 89:91.

Povratak iz ambisa, pa skok u isti

Posle tajm-auta Željka Obradovića Partizan nije uspeo da izvede loptu. Jaramaz ju je bacio u prazno i pobeda je otišla u ruke Igokei. Na kraju je nizom početničkih grešaka Partizan poklonio pobedu rivalu, iako je uspeo da se u kratkom vremenskom periodu vrati sa minusa od 22 poena. Neverovatno…

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Zek Ledej sa 16 poena, dok je Uroš Trifunović dodao 15. U ekipi Igokee najbolji su bili Marko Jeremić i Nikola Tanasković, koji su postigli po 17 poena. Vredi istaći da je u ovom meču za Partizan debitovao brazilski centar Bruno Kaboklo.

Partizan i Igokea posle sedam kola u ABA ligi imaju po pet pobeda i dva poraza. Partizan se u narednom kolu sastaje sa Cedevita Olimpijom u Ljubljani, dok će Igokea dočekati Budućnost.