Južni Sudan SAD Lebron Džejms; Foto: Beta/AP/Kin Cheung

Košarka

Nezvanični igrač Partizana razbijao “drim-tim” – Lebron sprečio bruku, ali su sudije pomogle!

Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država ove večeri su igrali svoj pretposlednji meč u sklopu priprema za Olimpijske igre u Parizu. Protivnik je bio Južni Sudan, selekcija koja će biti rival Amerikancima i u grupnoj fazi, uz još Srbiju i Portoriko. I umalo smo prisustvovali velikom šoku u “O2 areni” u Londonu. Na kraju: Južni Sudan – SAD 100:101.

Na poluvremenu je na snazi bio šokantan rezultat. Južni Sudan je razbio SAD u prvih 20 minuta, ubacio im čak 58 poena i vodio sa 14 poena razlike. Primera radi, Srbija je pre nekoliko dana gubila sa 14 razlike na poluvremenu od selekcije Stiva Kera.

U jednom momentu bilo je i +16 za Južni Sudan, u čijem taboru je briljirao Karlik Džons, nezvanično novi košarkaš Partizana. On je samo u prvih 20 mintua ubacio 14 poena, uz trojke 3/5.

Entoni Dejvis, Džoel Embid, Stef Kari i ostali su bili potpuno zaustavljeni i gotovo u neverici zbog dešavanja u prvom delu susreta. Ali stigla je njihova reakcija u nastavku, pre svega preko Lebrona Džejmsa.

Odigrao je 23 minuta i ubacio 23 poena. Od čega odlučujuća dva na osam sekundi pre kraja kada je lako poentirao u prodoru za konačnih 101:100. Bio je to odgovor na trojku Južnosudanaca na 20 sekundi pre kraja, kada su poveli sa 100:99.

Propala je prilika da Južni Sudan ispiše istoriju, ali su sada svakako privukli pažnju svakog poklonika košarke. Pogotovo još uvek nezvanično pojačanje Partizana Karlik Džons, koji je ostvario tripl-dabl sa 15 poena, 11 asistencija i 10 skokova.

Poslednji napad Južnog Sudana je išao baš preko Karlik Džonsa, ali nije uspeo da pogodi za pobedu svoje reprezentacije.

Košarkaši SAD imaju još jednu proveru pred Igre u Parizu, na turniru u Londonu gde će igrati sa aktuelnim šampionom sveta, Nemačkom.