Dallas Mavericks guard Luka Doncic (77) shoots against Minnesota Timberwolves guard Anthony Edwards (5) during the first half in Game 4 of the NBA basketball Western Conference finals, Tuesday, May 28, 2024, in Dallas. (AP Photo/Julio Cortez)
Loši procenti: Luka Dončić (Foto: Beta/AP Photo/Julio Cortez)

Košarka

Ništa od “metle”! Dalas izgubio u triler završnici, Dončić se ispromašivao i priznao: “Ja sam kriv”

Košarkaši Minesote pobedili su kao gosti Dalas sa 105:100 u četvrtoj utakmici konferencijskog finala Zapada i tako izbegli “metlu” i brzu eliminaciju iz plej-ofa NBA lige.

Pred Vukovima je i dalje, čini se, nemoguća misija jer u istoriji NBA plej-ofa nijedna ekipa nije preokrenula zaostatak od 0:3 u prolaz. Peta utakmica igraće se u petak ujutru u Mineapolisu.

Minesota je većim delom utakmice bila u prednosti, a najveća je iznosila 12 poena razlike u prvoj četvrtini. Dalas ni u jednom trenutku utakmice nije imao prednost veću od četiri koša.

Entoni Edvards predvodio je goste sa 29 koševa, deset skokova i devet asistencija, a Karl-Entoni Tauns odradio je odlično drugo poluvreme u kojem je ubacio 20 od ukupno 25 poena na meču. Obojica su se pojavili u finišu kada se u napetoj završnici “lomila” utakmica.

Podbacili Luka i Irving

Kod Dalasa je ponovo najbolji bio Slovenac Luka Dončić koji je ostvario šesti “tripl-dabl” u ovosezonskom plej-ofu pošto je meč završio sa učinkom od 28 poena, 15 skokova i deset asistencija.

Ipak, bio je šuterski neraspoložen, pošto je imao samo 33 odsto preciznosti (7/21). Isti prosek ubačenih šuteva imao je i Kajri Irving, druga zvezda Mavsa koji je ubacio 16 poena i šutirao skromnih 6/18.

– Ja sam kriv. Nisam ekipi doneo puno energije – priznao je Dončić posle poraza.

Podsetimo, jedan učesnik velikog finala NBA lige već je poznat. To su košarkaši Bostona, koji su lako izborili seriju za titulu pobedivši Indijanu u četiri utakmice.