Novi košarkaš Partizana se povredio pred sezonu: Evo koliko će odsustvovati

Košarkaši Partizana nastavili su s uspešnim pripremama za novu sezonu, ostvarivši treću pobedu na pripremnim utakmicama. U dramatičnom meču protiv Tortone, koji je završen rezultatom 96:94 nakon produžetka, ključnu ulogu odigrao je Brendon Dejvis. Međutim, utakmicu je obeležila i povreda Tajrika Džonsa.

Tajrik Džons, koji je bio jedan od najboljih igrača Partizana, tražio je izlazak iz igre svega dva minuta pre kraja četvrte deonice. Iako je bio solidan u odbrani, primetno je otežano trčao prema protivničkom košu i na kraju je tražio izmenu od sudije. Dok je izlazio sa parketa, uhvatio se za zadnju ložu i očekuje se povratan na teren več u narednoj utakmici.

Iako povreda Džonsa brine navijače, trenutne informacije sugerišu da nije u pitanju ozbiljnija povreda i postoji mogućnost da će se već u nedeljnom finalu vratiti na teren. U ovoj utakmici Džons je postigao 17 poena, od čega je 11 dao u prvom poluvremenu.

Partizan na Siciliji nastupa bez Ajzee Majka, koji je povredio list na prvom treningu i očekuje se da će pauzirati oko mesec dana. Takođe, u timu nedostaje i Dvejna Vošington, koji je nedavno postao otac, dok Aleksa Dimitrijević i Mitar Bošnjaković imaju obaveze u kvalifikacijama za Roda juniorsku ligu.

Takođe, nema ni Dvejna Vošingtona koji je pre nekoliko dana postao otac, dok Aleksa Dimitrijević i Mitar Bošnjaković imaju obaveze u kvalifikacijama za Roda juniorsku ligu.