Saša Obradović na utakmici Evrolige protiv Partizana u hali Beogradska Stark Arena, Beograd 05.12.2023. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS KOSARKA, BASKETBALL, EVROLIGA, EUROLEAGUE, PARTIZAN, MONACO, MONAKO

Obradović sa Monakom nastavlja da dominira: Olimpijakosu ne odgovara Istanbul

Pored meča Crvene zvezde i Barselone odigrane su još tri utakmice u okviru četvrtog kola Evrolige.

Ekipa Monaka, pod vođstvom Saše Obradovića, lako je savladala poslednjeplasirani Virtus rezultatom 101:85, čime su povećali svoj skor na 3-1, dok je Virtus jedina ekipa bez pobede u Evroligi.

Eli Okobo predvodio je Monako sa 20 poena i 6 skokova, dok su Majk Džejms (19 poena, 5 asistencija), Žaite (15 poena, 7 skokova) i Braun (14 poena) takođe imali odlične nastupe. U Virtusu, najbolji je bio Šengelija sa 17 poena.

U Istanbulu, Efes je trijumfovao protiv Olimpijakosa sa 91:89, čime je došao do svoje druge pobede u sezoni. Ovo je drugi poraz Olimpijakosa u Istanbulu u prva četiri kola Evrolige.

Šejn Larkin bio je najefikasniji igrač sa 24 poena, a Darijus Tompson dodao je 13. Kod gostiju, Furnije je postigao 20 poena, dok je Filip Petrušev zabeležio 3 poena, 2 skoka i jednu asistenciju za nešto više od 7 minuta igre.

U četvrtom kolu Evrolige viđen je još jedan veliki preokret! Nakon što je Žalgiris sinoć nadoknadio “minus 27” protiv Armanija, večeras je Asvel serijom 20:2 u poslednjoj četvrtini preokrenuo meč protiv Baskonije na svom terenu, trijumfovavši rezultatom 76:69.

Ovim rezultatom, i Asvel i Baskonija imaju skor 2-2 posle četiri odigrana kola. Junaci pobede Asvela bili su Maledon i Džekson, koji su bili ključni u odlučujućoj seriji. Maledon je postigao 25 poena uz 6 skokova, dok je Sako dodao 14 poena. U Baskoniji, Čima Moneke je bio najefikasniji sa 18 poena, 8 skokova i 4 asistencije, a Hol je postigao 15 poena i imao 7 skokova.