Olimpiji ne pomaže ni 30 poena Mirotića kad ne može Albi 2 minuta da da koš, Real nastavio teror nad Barsom u El Klasicima

Alba je u Berlinu napravila veliko iznenađenje i pobedila favorizovanu Olimpiju iz Milana uprkos fantastičnom Nikoli Mirotiću sa 30 poena i 12 skokova. U evroligaškom “El Klasiku” Real Madrid je i treći put ove sezone pobedio Barselonu

Alba – Olimpija Milano 85:82

Berlinci su stigli do prvog trijumfa u Evroligi ove sezone. Protiv favorizovanih gostiju iz Milana napravili su u poslednja dva minuta seriju 7:0 preko Timana i Brauna. U tih 120 sekundi nisu primili čak ni poen. Na kraju je Nikola Mirotić promašio trojku za produžetak.

Uzaludan je bio njegov dabl-dabl, kao i 25 poena Ševona Šildsa, jer niko drugi nije ubacio više od 7 poena. Daleko više raspoloženijih igrača su imali domaćini koje je predvodio Timan sa 22. Braun je pogodio 4 trojke za 18 poena, dok su po 12 ubacili Tomas i Olinde.

Olimpijakos – Efes 75:57

Drugi uzastopni trijumf Pirejaca, koji se čini podižu polako svoju formu. Prelomili su ovaj meč u trećoj četvrtini kada su napravili nedostižnih 17 poena prednosti.

Briljirao je Najdžel Vilijams-Gos sa 14 poena i 7 skokova. Naš Nikola Milutinov je postigao samo 6 poena. Ipak, tu su bili i Papanikolau sa 14, Piters 12 i Kenan 10. U poraženom timu jedini dvocifreni Brajant i to sa samo 10 poena.

Real Madrid – Barselona 65:64

Katalonci ove godine nemaju rešenja za najvećeg rivala. Izgubili su Superkup, izgubili su u ACB ligi i sada su ponovo poraženi i u Evroligi. U meču na mali broj poena i na to ko će manje grešaka napraviti i čvršću odbranu odigrati, presudila je nezvesna završnica.

Na nešto više od pet minuta do kraja Real je imao 58:49, ali je tada usledila serija gostiju 10:1 kojom su izjednačili. Pola minuta pre kraja je Kampaco sa linije slobodnih bacanja upisao prve poene za svoj tim posle skoro punih pet minuta.

Na drugoj strani je Abrines promašio i tu je bio kraj svim nadanjima gostiju. Kampaco je bio prilično dekoncentrisan u šutu (0/6 iz igre), ali je ponovo on presudio sa linije penala. Uzaludna je na kraju bila i trojka Abrinesa u poslednjoj sekundi.

Prvi strelac pobedničkog tima je bio Gabrijel Dek sa 20 poena uz 7 skokova. Isti broj uhvaćenih lopti je imao i Poarije koji je dodao 14 poena. U redovima Barselone 13 poena Vilija Ernangomeza.

Monako – Makabi 107:79

Monako Saše Obradoviča bio je nemilosrdan prema “Ponosu Izraela” koji je demolirao na svom terenu sa čak 28 poena razlike.

Domaćini su vodili čitavim tokom meča i nisu ispuštali prednost. Makabi je jedino bio egal u poslednjoj četvrtini kada je sve već bilo gotovo.

Majk Džejms predvodio je pobednički tim sa 24 poena, a na drugoj strani Braun i Klivlend imali su po 14 koševa kod izraelskog sastava.