, kosarkas Partizana, na prijateljskoj utakmici protiv Panatinaikosa, na stadionu Panatinaiki. Atina, 21.09.2024. foto: MN Press / g4 Kosarka, Panatinaikos, Partizan
Karlik Džons u prodoru (Foto: MN press)

Ovaj Partizan baš izgleda dobro: Prvak Evrope PAO pred 40.000 ljudi, blistali Vašingon, Dejvis i Džons

Koašrkaši Partizana savladali su Panatinaikos u Atini pred 40.000 njegovih navijača sa 75:64 u sklopu tradicionalnog turnira “Pavlos Janakopulos”. Iako je za euforiju rano, ne može, a da se ne kaže da su puleni Željka Obradovića na dobrom putu kada je u pitanju početak nove sezone.

Dvejn Vašington je na kraju ubacio 13 poena, Brendon Dejvis 12, a Tajrik Džons 11 u redovima Partizana, dok su kod Atinjana prednjačili Kendrik Nan sa 16 i Džerijan Grant sa 11 poena.

Iako su se pojavili u velikom broju i čak dva i po sata pre meča svog tima, navijači Panatinaikosa nisu glasno navijali tokom same utakmice, čuli su se na momente, očigledno su odlučili da gledaju košarku. Naravno, pozdravili su svog bivšeg trenera Željka Obradovića.

Tok utakmice:

Beograđani su iskoristili rastrzanu igru šampiona Evrope u prvoj četvrtini koju su rešili u svoju korist sa 15:8. Obe ekipe šutirale su loše, pojedinici su promašivali lake poene i zicere na obe strane, videlo se da još nisu ušli u ritam ozbiljnih utakmica.

PAO je prvi koš na meču dao tek u petom minutu, a Matijas Lesor izašao iz igre posle tri i po minuta zbog tri brze lične greške. Partizan je najveću prednost u prvoj deonici imao na dva minuta pre kraja (15:6) kada je Ergin Atman tražio tajm-aut.

Partizan je nastavio sa dobrom igrom do poluvremena, a u jednom trenutku imao je i najvećih 15 poena prednosti (36:21) krajem druge četvrtine. Ipak, opustili se crno-beli što je domaćin iskoristio iserijom od 6:0 otišli na pauzu sa prihvatljivom razlikom – 27:36.

Panatinaikos je podigao nivo igre i sredinom treće četvrtine uspeo da se približi na samo pet poena zaostaka (41:46), ali je onda sjajni Partizan dodao gas i serijom od 9:0 otišao na 41:55. U poslednju četvrtinu tim Željka Obradovića je ušao sa vođstvom od 57:43.

Partizan je zrelo odgirao i tu poslednju deonicu. Panatinaikos je u finišu uspeo da se spusti ispod deset poena razlike, ali je to učinio dva minuta pre kraja na krilima Papapetrua (62:69), kada je svima na drevnom atinskom stadionu već bilo jasno da će crno-beli slaviti u ovom duelu.

Tajrik Džons je pogodio oba penala na minut i po pre kraja za 71:62 i stavio tačku na meč.

Ostoja srećan: “Partizan je pokrenuo lavinu”

Predsednik Partizana Ostoja Mijailović oglasio se tokom utakmice iz Atine oglasio na svom ”X” nalogu.

– Prošlogodišnja ideja Partizana je pokrenula lavinu u celom svetu, pa sada gledamo puno turnira na otvorenom. Fenomenalno veče i prijateljska atmosfera ovde u Atini, hvala na pozivu Panatinaikosu. Neka pobedi bolji – napisao je Mijailović uz srca u crnoj, beloj i zelenoj boji i zastave Srbije i Grčke.

Partizan novu sezonu započinje u sredu duelom ABA lige protiv Borca iz Čačka u Beogradskoj areni, dok će prvi meč u Evroligi odigrati 3. oktobra na gostovanju u Vitoriji protiv Baskonije.