Borac Partizan; Foto: MN Pressaba

ABA liga

Panter očitao lekciju Koprivici zbog ponašanja: Partizan se umalo “udavio” u Moravi, ali su Smailagić i Ledej bacili pojas za spasavanje

I pre dolaska Željka Obradovića Partizan je u Čačku uvek imao domaćinsku atmosferu, a tek sa najtrofejnijim trenerom u istoriji evropske košarke, kao i Aleksom Avramovićem, svako gostovanje Borcu je prava fešta. Pre utakmice su “grobari” napravili sjajno druženje. A potom su u dvorani kraj Morave ovacijama dočekali Žoca, Avramovića i, što je interesantno, Džejmsa Nanelija.

Borac je, iako domaćin, igrao i protiv publike. Ali je pružio izuzetan otpor favorizovanim crno-belima, koji su slavili trijumf rezultatom 77:84. Tokom celog meča Čačani su držali priključak, poput ludog pogotka na kraju prve deonice Alekse Uskokovića za 26:26.

Partizan je potom pojačao ritam i pobegao na +8 do poluvremena, ali nijednog momenta nije uspeo da dođe do dvocifrene razlike. Borac je uveo držao korak i nije dozvoljavao crno-belima da se potpuno odlepe.

Panter “ribao” Koprivicu”

Vodila se velika borba, a u jednoj situaciji zaoštrilo se kada su se Balša Koprivica i Bojan Tomašević “zainatili” za jednu loptu. Dosuđena je “mrtva lopta”, a mladi centar Partizana je oštro oteo loptu rivalu. Zato je dobio “ribanje” od strane kapitena Kevina Pantera, koji je imao šta da kaže svom saigraču.

A onda – potpuna drama! Domaći tim je uspeo da uvede goste u problem, te da napravi potpuni preokret. Poenima Čarapića Borac je došao do 73:69 na tri minuta pre kraja. Tada Željko Obradović zove tajm-aut, iz kog je Alen Smailagić pogodio trojku posle dodavanja Avramovića, da bi Aleksa u narednom napadu sa dva bacanja vratio prednost svom timu (73:74).

Stegao je odbranu Partizan, a na drugoj strani novom trojkom nadovezao se Zek Ledej, za +4. Bila je to možda i ključna sekvenca, da bi na manje od minut Smailagić pogodio još jednu trojku za 73:80. I tu je bio kraj.

Najefikasniji igrači susreta bili su Aleksa Avramović i Zek Ledej, koliko je na drugoj strani imao Danilo Tasić. Istaknuti su još bili i Trifunović sa 14 i Anđušić sa 12 u Partizanu, odnosno, Čarapić i Birts sa 13, odnosno, 12 koševa.