Ife Lundberg, Partizan - Cibona; Foto: MN Press

ABA liga

Partizan deklasirao Cibonu u “balkanskom klasiku”: “Stotka” u Areni ublažila evroligaške rane

Partizan jeste razočarao navijače na startu Evrolige porazom od Baskonije u Vitoriji, ali je donekle te rane zalečio u ABA ligi. Crno-beli su ove večeri dočekali Cibonu u Beogradskoj areni i deklasirali je rezultatom 113:78.

Nekadašnji “balkanski klasik” je sada samo meč u kome Partizan nabija koš-razliku i trenira za jače rivale. Taj sledeći rival je Real u Madridu u četvrtak uveče i tu ćemo imati novu proveru koliko i šta može novi tim Željka Obradovića.

O toku utakmice, u kojoj je Partizan već posle prve četvrtine imao +14, suvišno je i pričati. Do poluvremena su domaći došli do čak 63 ubačena poena, na kraju trećeg kvartala je bilo 91:66, a na kraju maksimalnih +35.

Ove večeri su svi igrači dobili šansu, a najbolje ju je iskoristio Mario Nakić, koji je bio najefikasniji igrač “parnog valjka” sa 18 postignutih poena. Njega je pratio Aleksej Pokuševski sa 15 koševa, dok su još dvocifreni još bili Tajrik Džons sa 14, Sterling Braun i Ife Lundberg sa po 12, te Karlik Džons sa 10.

U poraženom sastavu istakao se Barber sa 20 poena, Džok je ubacio 13, a Perasović je dodao 10. Međutim, mora se reći da je gostujući trener Tomas imao skraćenu rotaciju i veliki broj juniora u rosteru.

Za razliku od Crvene zvezde koja već ima dva poraza, Partizan ima maksimalnih 3-0 na startu sezone, baš kao i Mega i Budućnost. Cibona ima jednu pobedu i dva poraza.