Frenk Kaminski; Foto: MN Press

ABA liga

Partizan demonstrirao silu, Borac ponižen u Areni, a Obradović je dobio novo “oružje”

Partizan je imao niz od četiri poraza u prethodnih pet utakmica. To je moralo da se prekine. I to je učinjeno tako što je deklasiran Borac iz Čačka rezultatom 101:56 (24:16, 31:13, 32:14, 15:13) u 9. kolu ABA lige.

Svi igrači Partizana upisali su se među strelce. Predvodio ih je Tristan Vukčević sa 24 poena uz šest skokova. Na taj način je i Željko Obradović dobio novo oružje za nastavak sezone, pošto je pored ofanzivne role, Vukčević imao i neke blistave momente u odbrani. Za promenu.

Mateuš Ponjitka postigao je 13 poena uz sedam asistencija i tri skoka, a Alen Smailagić 13 poena, pet asistencija i tri skoka. Pi Džej Doužer dodao je 12 poena i četiri asistencije. Frenk Kaminski 10 poena i četiri skoka, a Bruno Kaboklo osam poena i 11 skokova.

U ekipi Borca najefikasniji su bili Ronaldo Segu sa 16 poena i Tajlan Birts sa 11 poena. Filip Rebrača dodao je devet poena i sedam skokova.

Borac se držao sedam minuta, a onda…

Partizan je od početka vodio, a Borac je samo u prvoj četvrtini bio konkurentan. Sve do završnice te deonice, kada su crno-beli stekli 10 poena prednosti. Posle toga Partizan je pojačao i nije bilo povratka. Dobro su domaći igrači šutirali, a Borac nije uspevao da se snađe.

Domaći su iz minuta u minut uvećavali prednost. Partizan je imao u četvrtoj četvrtini i 52 razlike – 95:43, posle koša Balše Koprivice. Ekipa iz Čačka je do kraja pokušavala da ublaži poraz. Na kraju je izgubila sa “samo” 45 razlike.

Partizan sada ima šest pobeda i tri poraza, a Borac četiri pobede i pet poraza. U sledećem kolu Partizan će igrati u Železniku protiv FMP-a, a Borac će dočekati Budućnost.

Partizan – Borac Čačak 101:56 (24:16, 31:13, 32:14, 15:13)

Dvorana: Štark arena (Beograd);
Sudije: Milivoje Jovčić, Marko Juras, Radoš Arsenijević

Partizan: Vukčević 24 (6sk), Ledej 2, Koprivica 6 (7sk), Smailagić 13, Jaramaz 2, Naneli 3, Anđušić 8, Doužer 12, Ponitka 13 (7as), Kaminski 12, Kaboklo 8 (11sk).

Borac: Rebrača 9 (7sk), Segu 16, Birts 11, Nikolić 2, Pero Hant 0, Talić 4, Frenklin 7, Uskoković 2, Tomašević 5 (6sk), Čarapić 0, Manojlović 0.