Zadar - Partizan, Mario Nakić; Foto: aba-liga.com/Dragana Stjepanović

ABA liga

Partizan jedva izvukao živu glavu u Zadru: Majk debitovao, ali su drugi kidali živce Obradoviću

Košarkaši Partizana pobedili su na gostujućem terenu Zadar 75:71 (20:19, 22:12, 12:27, 21:13), u utakmici petog kola ABA lige. Tako su crno-beli ostvarili petu pobedu u regionalnom takmičenju, iako su u jednom momentu bili na rubu poraza u dvorani “Krešimir Ćosić”.

Moraće Željko Obradović dobro da popriča sa svojim izabranicima, jer katastrofalna treća četvrtina koju su izgubili rezultatom 27:12 nikako ne bi smela da se dešava. I sigurno će najtrofejniji trener u Evropi pričati o tome narednih dana. Virtus iz Bolonje već “kuca na vrata”, pošto gostuje u sredu u Areni od 20.30 u okviru 5. kola Evrolige.

Partizan je prvi stekao osetnu prednost i to devet poena (7:16), ali je i brzo ispustio. Već do kraja prve četvrtine je Zadar uspeo da se potpuno vrati, te je na semaforu bilo 19:20.

Partizan je u drugoj deonici serijom 11:2 došao do prve dvocifrene prednosti, koju je sačuvao do kraja poluvremena, kada je bilo 31:42. Činilo se, biće ovo još jedna rutinska pobeda crno-belih. Ali…

Partizan se “ugasio” u 3/4

Čak i kada je Ajzea Majk upisao prve minute i odmah iz prvog šuta pogodio trojku, činilo se da će Obradović imati mirno veče. Ali, bilo je obrnuto, jer je Partizan potpuno stao, a Zadar borbenom igrom uspeo da se vrati, pa čak i preokrene utakmicu u svoju korist.

Bilo je potrebno vremena Partizanu da se oporavi od ovog šoka, jer je na ulasku u poslednjih 10 minuta gubio sa 58:54. Ali, reakciju su pokazali Balša Koprivica, Karlik Džons i “meč-viner” Isak Bonga. Nemac je ubacio tri ključne trojke u poslednjem periodu, koje su prelomile meč u korist srpskog tima.

Ipak, ključna je bila serija Karlika Džonsa od pet vezanih poena na 1:50 do kraja, kada je doneo 69:73 Partizanu. Nakon toga se domaći više nisu vraćali u život, iako je Lovro Mazalin na 10 sekundi pre kraja i pri rezultatu 71:73 promašio oba slobodna bacanja za izjednačenje.

Partizan su predvodili Ajzak Bonga sa 16 poena i pet skokova, Karlik Džons sa 14 poena i četiri skoka i Balša Koprivica sa 11 poena i sedam skokova. Frenk Nilikina pobedi je doprineo sa 10 poena, a Sterling Braun sa devet.

U ekipi Zadra najbolji je bio Vladimir Mihailović sa 29 poena. Amar Gegić dodao je 14 poena i pet skokova, a Lovro Mazalin sedam poena, četiri skoka i četiri asistencije.

Crno-beli imaju svih pet pobeda na startu takmičenja i jedina su ekipa sa maksimalnim učinkom. Zadar ima pobedu i četiri poraza. U sledećem kolu Partizan će dočekati Krku, a Zadar će biti domaćin Crvenoj zvezdi.

Zadar – Partizan 71:75 (19:20, 12:22, 27:12, 13:21)