Partizan Mega
Partizan Mega; Foto: MN Press

Košarka

Partizan na pragu finala: Trifunović vodio crno-bele do pobede

U prvoj utakmici polufinalne serije plej-ofa domaće Superlige, Partizan je večeras u beogradskoj Areni, pred 3.269 gledalaca savladao ekipu Mege sa 82:72.

Crno-beli su bolje započeli meč, poveli su u uvodnim minutima meča dvocifrenom prednošću – 22:11, a onda, odjednom je došlo do velikog pada u igri Partizana, što Mega koristi i preko Iljasoglua i Đurišića ekspresno pravi seriju 11:0 i dolazi do izjednačenja na 22:22, što je bio rezultat prve četvrtine.

Druga je donela ravnopravnu borbu i ”rezultatsku klackalicu”, a na poluvreme je Mega odnela dva poena prednosti – 42:40.

Drugo poluvreme pripalo Partizanu

Sam početak treće četvrtine obeležili su gosti koji su poveli sa četiri poena razlike, ali onda je Partizan zaigrao bolje, pre svega u odbrani, iz čega je došla serija crno-belih od 12:0 za vođstvo od 54:46.

Razigrali su se i Panter i Avramović, a Trifunović je nastavio sa dobrim izdanjem i skoro da ga trener Obradović nije ni izvodio iz igre. To je pomalo i iznenađujuće ako se ima u vidu da u plej-ofu ABA lige gotovo da ga nismo videli na terenu, te je usledila mirna završnica.

Odlični Uroš Trifunović na kraju 23 poena (5/8 za dva, 4/6 za tri), uz sedam skokova za 38 minuta na terenu, a pratili su ga Panter sa 15 i Avramović sa 16 poena.

Kod gostiju Filip Jović 15, Nikola Đurišić 14 poena i 7 asistencija, Kovačević i Iljasoglu po 12 poena.