PARTIZAN vs PARIS Beograd, 15.09.2024. foto: Nebojsa Parausic Kosarka, Partizan, Pariz
Crno-beli slavili u duelu sa Parižanima (Foto: MN press)

Partizan pobedio Pariz na Beogradskom sajmu košem u poslednjoj sekundi (VIDEO)

Partizan je osvojio trodnevni turnir na Beogradskom sajmu pobedom nad Parizom od 83:82 u napetoj završnici. Junak trijumfa bio je iskusni centar Brendon Dejvis, koji je postigao dvojku za pobedu crno-belih sekundu i po pre kraja utakmice.

Novopečeni evroligaš je pružio najjači otpor timu Željka Obradovića u dosadašnjem toku priprema i pokazao crno-belima da im nijedan meč u elitnom takmiučenju neće biti lak sledeće sezone.

Meč je rešen u neizvesnoj završnici. Prvo je Karlik Džons pogodio trojku na 25 sekundi do kraja za vođstvo Partizana 81:78. Međutim, u narednom napadu Šorts pogađa uz faul. Promašio je dodatno bacanje, ali je priskočio Jantunen i ubacio loptu u koš za 83:82.

A onda je Džons promašio šut, na sreću crno-belih priskočio je Dejvis i doneo još jednu pobedu.

Šestorica dvocifrenih u Partizanu

Najefikasniji u Partizanu bili su Sterling Braun, Karlik Džons i Frenk Nilikina sa po 13 poena, Tajrik Džons je upisao 12, dok su Dejvis i Bonga ubacili po 10. Nadir Hifi je sa 19 poena bio najefikasniji kod Parižana, a pratili su ga Šorts sa 18 i Vord sa 16 poena.

Tok utakmice

Na kraju ujednačene prve deonice Partizan je vodio sa 21:20, a posle prvog poluvremena, u kome su crno-beli promašili čak devet slobodnih bacanja, domaćin je vodio sa 46:43. Sredinom treće deonice Partizan je stekao značajniju prednost (57:47), ali je posle 30 minuta bilo 68:65 za srpski klub.

Pariz je serijom od 8:0 na startu četvrte deonice poveo sa 73:68. Partizan nije poentirao pet minuta na startu poslednje četvrtine, a trojkom Karlika Džonsa 29 sekundi pre kraja poveo je 81:78. Deset sekundi pre kraja Pariz je poveo sa 82:81, a sekund pre kraja Dejvis je doneo pobedu Partizanu.

Šta dalje čeka crno-bele?

Do početka sezone i utakmice prvog kola ABA lige u kojoj Partizan 25. septembra dočekuje Borac iz Čačka, crno-beli će igrati još dve pripremne utakmice i to na turniru u Atini (21. i 22. septembra) gde će uz domaći Panatinaikos nastupiti i Makabi i Efes.