KEVIN PUNTER Kevin Panter i ZACH LEDAY Zek Ledej kosarkasi Partizana na utakmici Evrolige protiv Olimpija Armani Milano u hali Stark Beogradska arena, Beograd 07.12.2023. godine Foto: Marko Metlas Kosarka, Partizan, Evroliga, Olimpija Armani Milano

ABA liga

Partizan razbijen u Zadru: Najgora utakmica sezone i povrede koje lede krv u žilama

Zadar je slavio sa ubedljivih 84:68 protiv lošeg Partizana što mu je sedma pobeda u 13 kola ABA lige, a Partizan je pretrpeo već četvrti poraz i sada mu za prvo mesto pred plej-of treba pravo čudo.

Tri dana posle tog ubedljivog poraza od Reala, Partizan se ništa nije bolje proveo ni protiv domaćeg Zadra, pred 8.500 domaćih navijača.

Ako se za lošu igru protiv moćnog Reala u Madridu i moglo naći neko opravdanje za ekipu Partizana, ono što su crno-beli večeras pokazali protiv Zadra je najgora utakmica crno-belih ne samo ove sezone, nego i u znatno dužem periodu.

Mučio se Partizan od samog početka

Već od samog starta se videlo da ovo neće biti Partizanovo veče. Crno-beli su bili i dodatno oslabljeni neigranjem Mateuša Ponjitke, uz odranije povređene Avramovića i Trifunovića. Pokušavali su trojkama da dođu do poena u uvodnim minutima, nisu uspevali u tome, a Zadar je mnogo racionalnije igrao u napadu i odmah stekao blagu prednost.

Partizan je držao rezultatski priključak zahvaljujući Doužeru, nešto kasnije i Vukčeviću, ali Zadar krajem prvog kvartala stiže do sedam poena prednosti, da bi domaći početkom druge četvrtine tu prednost i udvostručili.

Tek krajem tog dela igre Partizan je pojačao agresivnost u odbrani, ali se to na rezultatu nije videlo, jer ni napad nije funkcionisao, pogotovo su Panter i Naneli u prvom poluvremenu bili van šuterskog ritma, a zasluge za lošu igru kapitena Partizana imao je i Marko Ramljak koji je igrao sjajnu odbranu na njemu.

ALEKSA AVRAMOVIC kosarkas Partizana na utakmici Evrolige protiv Olimpija Armani Milano u hali Stark Beogradska arena, Beograd 07.12.2023. godine Foto: Marko Metlas Kosarka, Partizan, Evroliga, Olimpija Armani Milano

Partizan krenuo bolje u drugo poluvreme

Početak treće četvrtine doneo je bolju igru Partizana u odbrani, ali u nekoliko navrata su crno-beli ono što dobro urade u odbrani, upropastili početničkim greškama u napadu, pa su Zadrani dobijali novu šansu u tim napadima.

Ledej i Smailagić su svojim trojkama nagovestili i da će crno-beli bolje šutirati u nastvaku meča, ali Partizan nikao nije uspevao da svoj zaostatak iz dvocifrenog pretvori u jednocifreni, međutim to je bilo sve od crno-belih.

Do kraja trećeg kvartala Zadar se šestom trojkom Drežnjaka iz osam pokušaja vratio na ”plus 13” i već tada je postalo jasno da od Partizanovog preokreta neće biti ništa, a pogotovo posle pogotka Luke Božića početkom četvrte deonice kada je adrane doveo do maksimalnih 16 poena razlike – 66:50.

ZELIMIR OBRADOVIC ZELJKO trener kosarkasa Partizana na utakmici Jadranske ABA lige protiv Mege u hali Ranko Zeravica, Beograd 23.10.2023. godine Foto: Marko Metlas Kosarka, Partizan, Jadranska ABA liga, Mega

Povreda najboljih igrača

Da sve bude gore po Partizan, tokom poslednje četvrtine se Pi Džej Doužer okliznuo i osetio bol u kolenu, odmah je izašao iz igre, a samo minut-dva kasnije Smailagić je iskrenuo skočni zglob, pa je to još jedna briga više za trenera Obradovića pred duel sa Virtusom u četvrtak.

Posle tih povreda, sama utakmica je pala u drugi plan za crno-bele, koji su u finišu pokušali da spreče pravu blamažu i poput meča sa Realom su u tome donekle i uspeli, ali posle svega viđenog, to im je slaba uteha.