Partizan - Budućnost; Foto: MN Press

ABA liga

Partizan se “igrao životom” i na kraju preživeo nalet Budućnosti: Još korak do finala

Partizan je odbranio domaći teren u prvoj utakmici polufinalne serije ABA lige protiv podgoričke Budućnosti. Crno-beli su pred desetak hiljada gledalaca Beogradskoj areni, među kojima je bio i Igor Duljaj, slavili trijumf rezultatom 78:67 i tako došli na korak od plasmana u finale regionalnog takmičenja. Drugi meč u seriji igra se sledećeg utorka od 18.00 u dvorani “Morača”.

Partizan je trijumf obezbedio, na kraju se ispostavilo, još u prvoj četvrtini. Tada je domaći tim već stekao dvocifrenu razliku, da bi u drugoj deonici bilo i +14.

Maksimalnih +18 su izabranici Željka Obradovića imali na početku drugog poluvremena i “ljubomorno” čuvali dvocifrenu zalihu do sredine poslednjeg kvartala. Tada je usledio osetan pad u igri Partizana, koji je Budućnost iskoristila da priđe na samo četiri poena zaostatka trojkom Jogija Ferela (69:65).

Tada je Obradović tražio tajm-aute u nizu, da bi sa tri penala Kevina Pantera posle faula pri šutu uspeo da “odbije” nalet crnogorskog tima. U penal završnici u Aleksa Avramović i još jednom kapiten uspeli da privedu meč kraju.

Najefikasniji je bio Zek Ledej sa 15 poena, a pratili su ga Kaminski sa 13, te Avramović i Panter sa 11 postignutih koševa. U poraženom sastavu Makundu je imao 14 poena i 12 skokova, dok je dabl-dabl upisao i Kamenjaš sa 12 koševa i 13 uhvaćenih lopti.

Drugi meč polufinalne serije igra se u utorak 7. maja u Podgorici. Eventualna “majstorica” planirana je za 10. maj. Polufinalna serija između Crvene zvezde i Mege počinje u petak.