Ognjen Jaramaz
Ognjen Jaramaz (Foto: MN Press)

Evroliga

Partizan u Atini prosuo 13 poena prednosti: Željkova četa pokazala ozbiljne mane protiv Efesa

Košarkaši Partizana izgubili su od Efesa u okviru polufinalnog meča prijateljskog Pavlos Janakopulos kupa u Atini rezultatom 81:79.

U (nazovi) finalu ovog turnira, na kom je rezultat svakako u drugom planu, turski velikan će se sastati sa boljim iz duela Panatinaikos – Bajern Minhen, koji je na programu od 19 časova po centralnoevropskom vremenu.

Efes su do pobede vodili Larkin i Klajburn sa po 16 poena, dok je najefikasniji u redovima Parnog valjka bio Danilo Anđušić sa 23.

Tok utakmice

Crno-beli su praktično sve vreme do sredine četvrte deonice imali rezultatsku nadmoć, tokom treće četvrtine uspeli su u jednom momentu da se odlepe i na +13. Međutim, nije se ni Efes predavao. Uspevao je da održi priključak, a onda i sredinom poslednje deonice uspe i da poravna na 64:64. Pre svega jer su zategli Turci odbranu, a košarkaši Partizana promašivali su iz svih pozicija.

Onda su i Turci došli do prednosti od +4, koliko je bilo na tačno četiri minuta do kraja, a nju su uspevali i da održe do minut pred kraj. Tada je preko Kevina Pantera, koji je dva puta bio precizan sa linije penala, Partizan uspeo da preokrene na 79:78.

Nažalost po crno-bele, Efes je uspeo da prevagne u uzbudljivoj završnici i da uz pomoć skoka u napadu poentira za 81:79, što je bio i prelomni momenat utakmice.

Partizan je imao i napad za produžetak, ali je Zek Ledej bio neprecizan iz teške pozicije ispod koša.

Ko je falio crno-belima i ko je gledao meč iz hale?

Ekipa Partizana na ovom meču nije mogla da računa na Mateuša Ponitku, koji je od 13 septembra na terapijama i miruje zbog povrede ramena, koju je zadobio u meču sa Fuenlabradom.

Treba pomenuti i da je ovu utakmicu iz prvih redova gledao bivši trener Crvene zvezde Dragan Šakota, koji je usnimljen u prijateljskom razgovoru sa Zoranom Savićem, jednim od čelnika Partizana.