PJ DOZIER Pi Dzej Douzer kosarkas Partizana na prijateljskoj utakmici protiv Fuenlabrade na stadioju Tasmajdan, Beograd 13.09.2023. godine Foto: Marko Metlas Kosarka, Partizan, Prijateljska utakmica, Fuenlabrada
Pi Džej Doužer, Foto: MN Press/Marko Metlaš

ABA liga

Partizan u finalu ABA Superkupa: Crno-beli umalo prosuli 20 razlike protiv Igokee

Alen Smailagić sa 15 poena uz dvocifreni američki trio (Panter, Kaminski, Doužer) pogurao je Partizan do pobede nad Igokeom 91:84 u polufinalu ABA Superkupa.

Crno-beli će se boriti za prvi trofej u sezoni, gde će im rival biti pobednik duela Budućnost – Studentski centar.

Čvrsta i jaka odbrana u prvoj četvrtini i laki poeni iz kontri doneli su odmah ekipi Željka Obradovića 14 poena prednosti. A ozbiljni timovi takvu prednost ne mogu da ispuste.

Do poluvremena ona se uvećala na 20 poena, pa se već tada naslućivalo pitanje pobednika.

Ovacije srebrnom Avramoviću

Zato je Obradović u igru ubacio i Aleksu Avramovića, koji se tek priključio ekipi posle kraćeg odmora zbog igranja na Svetskom prvenstvu. Puna “Morača” je srebrnog reprezentativca dočekala ovacijama.

A upravo je Avramović trojkom uz zvuk sirene za kraj poluvremena još jednom naterao celu dvoranu da mu aplaudira.

– On ima tu povredu, natekao mu je zglob. Jutros je radio na treningu i ovo što smo radili što se tiče taktike. Rekao je da može da igra i da pomogne timu. U toj nekoj minutaži odigrao je izuzetno korektno i dobro – rekao je Željko Obradović o Avramovićevoj igri.

Očajno drugo poluvreme Partizana

U trećem periodu igre su odbrane na obe strane bile prilično loše (29:29). Pad u igri crno-belih se nastavio i u poslednjoj deonici. Igokea je prišla na samo -6 (88:82) na nešto više od dva minuta do kraja.

Iskusni Marko Jeremić je vukao ekipu Igokee u tim trenucima, uz podršku Zorana Nikolića. Ipak, nisu imali snage da naprave senzacionalan preokret.

Željko Obradović će svakako imati šta da kaže svojim izabranicima zbog izdanja u drugom poluvremenu.

– Izuzetno sam zadovoljan prvim poluvremenom. Igrali smo tečno, dosta pametno i u napadu i u odbrani. Neke zahteve koje smo postavili pred igrače mislim da su ispoštovali i odlično smo izgledali. Treća četvrtina u egalu, ima neke logike, a o poslednjoj ne bih trošio reči. To je nešto o čemu ćemo sigurno da pričamo već sutra pre podne, i na sastanku i na treningu – poručio je Obradović o padu u drugom poluvremenu.

Panter je postigao 13 poena, Kaminski 12, a Doužer 11. Najefikasniji pojedinac meča je bio Jeremić sa 23 poena, dok je Zoran Nikolić imao dabl-dabl učinak sa 13 poena i 11 skokova.