PARTIZAN vs BUDUCNOST Beograd, 16.12.2023. foto: Nebojsa Parausic Kosarka, ABA League, Partizan, Buducnost
Bruno Kaboklo i Pi Džej Doužer predvodili Partizan do pobede, Foto: MN Press/Nebojša Paraušić

ABA liga

Partizanova serija pobeda nastavljena: Budućnost pokušala da iznenadi, ali je Obradović izvukao trenerski trik

Pi Džej Doužer sa 17 poena, 5 asistencija i 4 skoka, uz odličnog Bruna Kabokla sa 21 poenom, vodio je Partizan do pobede protiv Budućnosti 96:83 u derbiju ABA lige.

Treća uzastopna pobeda crno-belih u regionalnom takmičenju, a ukupno osma računajući i Evroligu. Dokaz je to da je Željko Obradović posložio kockice ekipe, pogotovo što je ostvarena prilično rutinski.

Ubacili su gosti iz Podgorice crno-bele u problem na početku utakmice, pre svega u prvoj četvrtini. Nisu se dobro snašli sa visokom postavom na terenu. To se odrazilo i na rezultat koji je pred kraj prve deonice bio 22:12 za goste. Pre svega nisu imali domaći rešenje za Brendona Pola koji se raspucao u tim trenucima.

Obradovićev trik

Obradović je tada odlučio da na teren pošalje petorku sa 4 niska igrača i to je bio potez na koji Budućnost nije imala odgovor. Bruno Kaboklo, Doužer i Naneli su ili tim koji su topili prednost ekipe Andreja Žakelja.

Trojkom Nanelija je došlo do rezultatskog preokreta, da bi domaćin došao i do najvećih +9 u prvoj polovini meča. Budućnost je do tada postigla bila samo 7 poena, ali je uspela pred odlazak na odmor da napravi seriju 6:0, pa je zaostajala samo 3 poena.

Međutim, ispostavilo se da je to bio i poslednji konkretan trzaj podgoričke ekipe. Sa 7 uzastopnih poena na startu treće četvrtine Doužera prvi put je Partizan stigao do dvocifrene prednosti. Palicu je potom preuzeo Kaboklo i odveo ekipu na maksimalnih +14.

U poslednjoj četvrtini izabranici Željka Obradovića su održavali desetak poena prednosti i nisu dozvolili da gosti to uopšte ugroze.

Pored pomenutih Doužera i Kabokla, dvocifren učinak su imali i Ledej sa 12, Vukčević i Naneli sa po 10 poena. Kod gostujućeg tima 17 poena i 6 asistencija Ferela, jedan manje je postigao Pol, a po 12 su dali Džouns i Makundu.

Partizan sledeće nedelje očekuje duplo kolo Evrolige i to gostovanja u Španiji (u utorak Valensija, a u četvrtak Real Madridu).