Luka Božić u dresu Zadra ABA liga

ABA liga

Počeo plej-of, a MVP ABA lige “nestao”: Budućnost zgazila Zadar, Božić se nije video

Košarkaši Budućnosti slavili su u prvom meču četvrtfinala plej-ofa ABA lige. Oni su ubedljivo slavili protiv ekipe Zadra u Podgorici rezultatom – 100:69.

Tim trenera Andreja Žekelja pravdao je ulogu favorita pred današnji meč i prilično lako slavio protiv uvek neugodnog rivala, pre svega treba istaći odbranu Budućnosti koja je bila savršena tokom većeg dela igre.

Kako je odbrana domaćih bila dobra, tako je i napad gostiju bio neuobičajeno loš. Zadrani su iz ige šutirali samo 42% što će se ispostaviti da ih je koštalo pobede na današnjem meču.

MVP ABA lige Luka Božić nije se pojavio na današnjem meču, pošto je Hrvat za 34. minuta u igri posigao samo dva poena iz šest pokušaja. Može se reći da je ovo verovatno najlošiji meč za Božića ove sezone u ligi.

Zadrani su solidan otpor pružali u prvom poluvremenu, kada su domači imali blagu prednost, ali je u trećoj četvrtini usledila totalna dominacija Podgoričana.

Budućnost je taj deo igre dobila sa 34:15 i praktično već tada rešila meč. Jogi Ferel sa 17 i Nikola Tanasković sa 15 poena i 7 skokova bili su najefikasniji u pobdničkoj ekipi.