Meteuš Ponitka protiv Igokee
Ponitka u prodoru (Foto: MN press)

ABA liga

Ponitka proradio u Laktašima: Partizan se izvukao iz krize pobedom od 46 razlike (VIDEO)

Košarkaši Partizana okončali su seriju od pet vezanih poraza u svim takmičenjima trijumfom nad Igokeom u Laktašima od 98:52 u okviru 20. kola ABA lige. Najefikasniji pojedinac ovog specifičnog meča bio je Mateuš Ponitka sa 16 poena koji je fantastično šutirao iz igre (6/6), ubacio tri trojke.

Crno-beli su na ovom meču nastupili sa samo 11 igrača u sastavu, bez Avramovića, Kaminskog, Smailagića i Trifunovića. Kao i obično kada igra u Laktašima, Partizan je imao veliku podršku sa tribina kao da je domaćin u Pioniru.

Na terenu crno-beli su uglavnom imali rezultatsku prednost, iako ni ovog puta nije sve funkcionisalo onako kako trener Obradović očekuje, pa se tokom prvog poluvremena moglo videti nekoliko njegovih oštrih reakcija, pogotovo posle grešaka onih najmlađih, poput Vukčevića ili Koprivice.

Igokea je tokom prve i početkom druge četvrtine uspevala da parira Partizanu, iako su od početka meča crno-beli uglavnom imali blagu rezultatsku prednost, ali kako je meč odmicao, sve više su do izražaja dolazili Koprivica i Ponitka, a prednost Partizana se sve više uvećavala.

Na poluvremenu su crno-beli imali16 poena razlike, bilo je 49:33 za Obradovićev tim koji je u nastavku tu veliku prednost i utrostručio. Svih 11 igrača na koje je trener crno-belih mogao da računa za ovaj meč su dobili priliku da se razmahnu, svi su se upisali u strelce.

Odličnu utakmicu odigrao je Ponitka, koji je postigao 16 poena i pokazao Željku Obradoviću da se na njega može ozbiljno računati pred najvažniji deo sezone.

Uz Poljaka, najefikasniji igrač Partizana bio je Bruno Kaboklo koji je postigao 14 poena, dok je Koprivica dodao 13, uz devet skokova. U timu Igokee istakao se Edin Atić sa 10 poena.

Partizan će u narednom kolu dočekati Cedevita Olimpiju, dok će Igokea gostovati Budućnosti. Pre toga, crno-bele očekuje učešće na završnom turniru Kupa Radivoja Koraća u Nišu.